Šobrīd Pasaules kausa finālturnīrā piedalās 32 komandas, bet nolemts, ka no 2026. gada, finālturnīros piedalīsies par 16 komandām vairāk jeb 48 komandas. Paredzams, ka tās tiks sadalītas 16 grupās pa trim komandām katrā. Līdz ar to pieaugs spēļu skaits no 64 līdz 80 spēlēm turnīrā. Tai pat laikā komandām nepalielināsies aizvadāmo spēļu skaits turnīra garumā.
Pasaules kausa finālturnīra dalībkomandu skaita palielināšana bija viens no FIFA prezidenta Džanni Infantīno pirmsvēlēšanu solījumiem. "48 komandu formāts, kuru es piedāvāju, nozīmētu, ka pēc pirmās izslēgšanas spēļu kārtas mums paliek 32 izlases, kas var spēlēt pierastajā grupu turnīrā, kamēr uz Pasaules kausa svētkiem ierodas jau 48 komandas. FIFA vēlas attīstīt futbolu visā pasaulē, un Pasaules kauss ir lielākais notikums, ko vien mēs varam piedāvāt. Tas ir kaut kas vairāk par vienkāršām sacensībām, tas ir sabiedrībai nozīmīgs pasākums," oktobrī sacīja Infantīno.
Pēdējo reizi finālturnīru komandu skaita palielināšana notika 1998. gadā, kad 24 komandu vietā uz finālturnīru devās 32 izlases. "Nav lielākas iespējas popularizēt futbolu savā valstī, kā piedaloties Pasaules kausā," kā vienu no iemesliem minēja Infantīno, taču nenoliedza, ka šāds solis ļaus iegūt arī finansiālā ziņā. FIFA aprēķini liecina, ka komandu skaita palielināšana ļaus nopelnīt pat par aptuveni 600 miljoniem eiro vairāk.
2026. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīra norises vieta vēl nav zināma. Oficiālu interesi par rīkošanu izrādījušas Kanāda, Meksika un ASV, kā arī Kolumbija, bet kā potenciālās kandidātes minētas arī Maroka, Austrālija un Jaunzēlande, Azerbaidžāna un Turcija, un Kazahstāna.
2018. gada Pasaules kauss notiks Krievijā, bet četrus gadus vēlāk Katarā.
* - piedalījās 13, jo no dalības atteicās Indija un Francija.




