Kaut jau no pirmajām sekundēm Zviedrijas izlasei piederēja nospiedošs pārsvars un Latvija vien spēja mest bumbiņu ārā no zonas, pirmos vārtus Zviedrijas izlase guva tikai 14.minūtē un pēc pirmās trešdaļas zaudēja tikai ar 0:2, turklāt šāds rezultāts bija arī mača vidū. Pēc otrās trešdaļas Latvija bija nokļuvusi iedzinējos ar 0:5, bet trešajā periodā bumbiņu savos vārtos ielaida vēl divas reizes. Līdz ar to Latvija aizvadīja cienīgāko spēli vēsturē pret pasaules spēcīgāko komandu.
Latvijas izlasē lielisku maču aizvadīja vārtsardze Lauma Višņevska, kura arī tika nosaukta par labāko spēlētāju komandā.
Tagad Latvijas florbolistēm jācer, ka vēlāk pirmdien Vācija ar vismaz sešu vārtu pārsvaru piekāpsies Šveicei.
Čempionāta ievadā Latvijas florbolistes sestdien ar rezultātu 2:15 kapitulēja spēcīgajai Čehijas valstsvienībai, pa vieniem vārtiem gūstot Ingai Ameterei un Diānai Isjominai.
Savukārt svētdien latvietes nenosargāja trīs vārtu pārsvaru un nospēlēja neizšķirti 3:3 ar Vāciju. Latvijas izlasē vienus vārtus guva Evita Rudzīte, bet divreiz precīza bija Evelīna Garbare.
Tikmēr Zviedrija pirmo maču aizvadīja jau piektdien, kad ar 16:1 uzveica Vāciju, bet svētdien ar 17:2 sagrāva Čehiju.
Ja nenotiks sensācija un Čehija uzvarēs Šveici, B apakšgrupā triumfēs Zviedrija un otrā paliks Čehija. Savukārt trešās vietas ieguvējas tiks noskaidrotas pēc vārtu attiecības, kas Latvijai pašlaik ir -20, bet Vācijai pirms pēdējās spēles tā ir -15.
Grupas trešajai vietai otrdien būs jāspēlē ar C apakšgrupas otro labāko komandu, bet ceturtās vietas ieguvēja sacentīsies ar C grupas uzvarētāju Dāniju.
Zviedrija visos deviņos aizvadītajos pasaules čempionātos ir izcīnījusi medaļas, turklāt pēdējos četros turnīros zviedrietes kļuvušas par čempionēm. Kopumā Zviedrija zelta medaļas kārusi kaklā sešās meistarsacīkstēs, 2001.gadā Latvijā notikušajā čempionātā izcīnījusi sudraba godalgas, bet divas reizes izcīnīta trešā vieta.
Šajā pasaules čempionātā komandas, ņemot vērā rangu, sadalītas divos «ešelonos». Pirmajā ir astoņas spēcīgākās komandas, kas spēlēs divās apakšgrupās - A (Polija, Šveice, Norvēģija, Somija) un B (Vācija, Zviedrija, Latvija un Čehija). Divās grupās sadalītas arī pārējās astoņas izlases - C (Japāna, Dānija, Singapūra un Austrālija) un D (Slovākija, Krievija, ASV un Nīderlande). A un B apakšgrupu divas labākās komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām izlasēm būs jāaizvada astotdaļfināla spēle ar C un D grupu pirmo divu vietu ieguvējām.
Jurija Fedulova trenētajā izlasē iekļautas trīs vārtsardzes, sešas aizsardzības spēlētājas un 11 uzbrucējas. 14 florbolistes spēlē «Elvi Florbola līgā», bet sešas pārstāv klubus no Zviedrijas, Norvēģijas un Šveices.
No Latvijas klubiem visvairāk spēlētāju izlasē ir no Kocēnu «Rubenes» vienības (četras), pa trijām florbolistēm pārstāv «Rīgas Lauvas» un NND, bet pa divām - «Ķekava» un Ķekavas «Bulldogs» komandas.
Kā rezervistes traumu vai slimības gadījumā pieteiktas aizsardzes Linda Jēgere (LiepU) un Laura Vancāne («Ķekava»), kā arī uzbrucēja Linda Austruma (NND).Latvijas visu laiku augstākais rezultāts ir ceturtā vieta 2007.gada pasaules čempionātā, bet piekto vietu latvietes spēja izcīnīt arī 2005.gadā.
Latvijas sieviešu florbola izlases sastāvs pasaules čempionātā
Vārtsardzes: Lauma Višņevska (Mūras KAIS, Zviedrija), Kristīne Kirilova («Rīgas Lauvas», Latvija), Jana Filipsone (NND, Latvija);
Aizsardzes: Liene Krauja («Rīgas Lauvas», Latvija), Zane Klabere (Oskašhamnas «Craftstadens», Zviedrija), Gunita Kārkliņa («Sveiva»,Norvēģija), Santa Muceniece (NND, Latvija), Gundega Vancāne («Ķekava», Latvija), Madara Adamane (Kocēnu «Rubene», Latvija);
Uzbrucējas: Paula Egle, Lība Daija Mikova, Evita Rudzīte (visas - Kocēnu «Rubene», Latvija), Elīza Elizabete Bērziņa («Ķekava», Latvija), Līga Vancāne, Inga Ametere (abas - Ķekavas «Bulldogs», Latvija), Ieva Priede (NND, Latvija), Ieva Ločmele («Rīgas Lauvas», Latvija), Evelīna Garbare (Burgdorfas «Wizards», Šveice), Diāna Isjomina, Līga Garklāva (abas - «Sveiva»,Norvēģija).