Vārtus Latvijai guva Kaspars Daugaviņš, Kristaps Sotnieks un Artūrs Kulda, bet somiem izcēlās Miko Salomaki un Petri Kontiola. Edgars Masaļskis atvairīja 20 no 22 somu metieniem. Jau svētdien plkst. 13.45 Latvijai ļoti svarīga spēle ar Vāciju.
Spēles 5.minūtē kuriozus vārtus guva somi - Rodrigo Laviņa mestā ripa trāpīja pretinieku hokejistam Miko Salomaki un nelaimīgā kārtā ieslīdēja Masaļska sargātajā cietoksnī. Spēles sākums ritēja ļoti augstā tempā un pie pirmās izdevības arī latvieši nekautrējās apdraudēt Pekkas Rinnes sargātos vārtus. Tas atmaksājās pēc nepilnām divām minūtēm, kad pēc Kaspara Daugaviņa sologājiena ripa atrada ceļu vārtos - 1:1! Uzreiz pēc tam arī pirmais vairākums Latvijai, kurā teicami kontrolējām ripu pretinieku zonā, tomēr pārvērst gūtos vārtos to neizdevās. Perioda vidū pēc Kristapa Sotnieka spēka paņēmiena salto spiests mest pretinieku hokejists, bet Kristapam divas soda minūtes. Mazākumu Latvija sekmīgi izturēja, nedaudz pakutinot nervus arī Rinnem Somijas vārtos. Piecas minūtes pirms perioda beigām somu pieredzējušais aizsargs Jere Karalahti ļoti rupji nospēlēja pret Juri Štālu, no mugurpuses iegrūžot apmalē - latvietis laukumu spiests pamest, bet soms par savu izgājienu nesaņēma pat divminūšu noraidījumu. Turpinājumā jau diezgan redzams pārsvars bija Latvijai, kas tika arī pie vairākām teicamām vārtu gūšanas iespējām, bet pēdējā minūtē noraidījums un vairākums somiem. Cenšoties realizēt skaitlisko pārsvaru, noteikumus jau pārkāpa somi un otro periodu komandas sāka ar četriem hokejistiem.
Otro trešdaļu Latvija sāka vēl aktīvāk, visiem spēkiem metoties uz priekšu. Lielais pārsvars vainagojās ar Karalahti noraidījumu pret Daugaviņu, bet turpinājumā 17 sekundes Latvija spēlēja arī piecatā pret trim somiem. Pie Rinnes sargātajiem vārtiem situācija kļuva aizvien karstāka, jo somi īsā brīdī noraidījās trešo reizi, bet vārtsargs novērsa visus latviešu centienus. 10.minūtē izdarīto metienu skaits otrajā periodā sasniedza 10-0 Latvijas labā. Ofensīvu nedaudz piebremzēja Daugaviņa spēle ar augsti paceltu nūju un sekojošais mazākums - somi ar pirmo metienu vārtu rāmī 2.periodā izvirzījās vadībā (Tuka Mantila). Šajā epizodē ripa nedaudz skāra arī Sotnieka nūju, sarežģījot darbu Masaļskim. Brīdi vēlāk Daugaviņš vēlreiz dodas uz noraidīto soliņa - mazukumu izdodas izturēt, bet pēc tā Daugaviņš teju aizskrien uz tikšanos ar Rinni. Beigās jau ceturtais vairākums šajā periodā Latvijai, bet tā realizācija jāatliek uz izšķirošajām 20 minūtēm.
Trešais periods sākās līdzīgā spēlē, tikmēr daudzgalvainais līdzjutēju pūlis nerimstoši uzmundrināja Latvijas hokejistus. Turpmākajās minūtēs komandas apmainījās ar noraidījumiem - Latvija savu vairākumu realizēja, pēc ne pārāk spēcīga Sotnieka metiena kapitulējot nosegtajam somu vārtsargam. Pēc zaudētajiem vārtiem aktivizējās somu hokejisti, liekot krietni pasvīst Masaļskim, bet viņu aktivitātes apturēja noraidījums. Tajā bija nepieciešamas tikai trīs sekundes, lai pēc Daugaviņa uzvarētā iemetiena Kulda ar neatvairāmu tālšāvienu pārspētu Rinni un 3:2! Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Erki Vesterlunds sauca savējos uz pusminūtes apspriedi, pēc tam laukumā atgriezoties sešiem hokejistiem. Atlikušajā laikā iespēja raidīt ripu tukšos vārtos bija Mārtiņam Cipulim, bet vēsturisko uzvaru izdevās nosargāt!
Par labāko Latvijas izlasē pelnīti atzina Daugaviņu.
Pasaules hokeja čempionāts. 2014.gada 10.maijs. Minska, Minsk Arena.Somija – Latvija 2:3 (1:1; 1:0; 0:2)
Vārti: 4:30 Salomaki 1:0; 6:18 Daugaviņš (M.Rēdlihs) 1:1; 31:42 Mantila (Kontiola, Hietanens, vair.) 2:1; 47:48 Sotnieks (Pujacs, Indrašis, vair.) 2:2; 52:22 Kulda (Daugaviņš, Cipulis, vair.) 2:3;
Vārtsargi: Pekka Rinne - Edgars MasaļskisMetieni: 22-26Soda minūtes: 18-12
Skatītāji: 11700
Ārpus pieteikuma pirmajā mačā palika trešais vārtsargs Ivars Punnenovs, kā arī uzbrucēji Armands Bērziņš un Koba Jass.
Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs svētdien pret Vāciju, bet savas apakšgrupas cīņu turpinājumā gaidāmi mači pret Kazahstānu, ASV, Krieviju, Baltkrieviju un Šveici.
Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.
Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.
Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam. Latvijas valstsvienība spēcīgāko izlašu sabiedrībā startē jau 18.gadu pēc kārtas.
Kopumā uz Minsku devušies Latvijas 25 hokejisti - trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 14 uzbrucēji.
Par komandas kapteini iecelts izlases veterāns Herberts Vasiļjevs, savukārt viņa asistenti būs Georgijs Pujacs, Artūrs Kulda un Kaspars Daugaviņš, kuri šos pienākumus uzņemsies rotācijas kārtībā.
Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:
vārtsargi - Edgars Masaļskis (Poprad, Slovākija), Ivars Punnenovs (Rapersvīles Jona Lakers, Šveice), Kristers Gudļevskis (Tampabejas Lightning, NHL);
aizsargi - Guntis Galviņš (bez kluba), Rodrigo Laviņš, Jēkabs Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks (visi - Rīgas Dinamo), Jānis Jaks (Rīga), Māris Jass (Homutovas Pirati, Čehija), Artūrs Kulda (Ufas Salavat Julajev, KHL);
uzbrucēji - Gints Meija, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs, Miks Indrašis (visi - Rīgas Dinamo), Juris Štāls (Poprad), Koba Jass (Liberecas Bili Tygri, Čehija), Armands Bērziņš (Atirau Beibaris, Kazahstāna), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes Pinguine, Vācija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes ZSC Lions, Šveice), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas Lokomotiv, KHL), Zemgus Girgensons (Bufalo Sabres, NHL), Roberts Lipsbergs (Sietlas Thunderbirds, WHL), Kaspars Daugaviņš (Maskavas Dinamo, KHL).