Priekšlikums par 2x30 minūšu spēles formātu veikts viena iemesla dēļ – lai mazinātu spēlētāju motivāciju vilcināt spēles laiku, ko priekšlikuma autori nodēvējuši par vienu no futbola spēles šobrīd lielākajām negācijām. IFAB pārstāvji norādījuši, ka vidējā futbola mačā aktīva spēle tik un tā notiek tikai apmēram stundu no 90 spēles minūtēm, līdz ar to pašos spēles principos būtiskas izmaiņas nenotiktu, jo spēles ilgums paliktu apmēram tāds pats.
Taču IFAB uzskata, ka spēles laika apturēšana brīžos, kad bumba nav spēlē, palīdzētu apkarot spēles laika apzinātu vilcināšanu. Reizē ar šo piedāvājumu IFAB gatavojas izskatīt arī rīkojumus tiesnešiem, proti, aicināt viņus stingrāk pieskatīt, lai vārtsargi izspēlē bumbu atļautajās sešās sekundēs, kā arī lai cenšas veikt precīzāku kompensācijas laika aprēķināšanu.
IFAB priekšlikums par stingro spēles laiku nozīmētu, ka galvenais tiesnesis aptur mača hronometru pēc noteikumu pārkāpuma, pēc vārtu guvuma, spēlētāja savainojuma dēļ, kā arī spēlētāju maiņās un tiesneša diskusiju brīžos ar spēlētājiem.
Dažas IFAB globāli vēl neapstiprinātās ieceres jau tiek pārbaudītas praksē. Šodien uzsāktajā Konfederāciju kausā Krievijā ir spēkā noteikums, ka tikai komandu kapteiņiem atļauts iesaistīties diskusijā ar galveno tiesnesi, kamēr iepriekš Eiropas U17 čempionātā jau spēkā bija mainīta pēcspēles sitienu sērijas sistēma.
Taču gaidāmās IFAB diskusijas ar to vien neaprobežosies. Plānots arī izvērtēt tādas šobrīd neatļautas lietas kā standartsituāciju izspēli pašam sev, atsitienu no vārtiem izspēli pa ripojošo bumbu, aizliegumu uzbrūkošajai komandai pēc nerealizētas pendeles censties bumbu iedabūt vārtos. Tāpat apspriedīs ieceri, ka puslaika un spēles beigu signālu tiesnesis varēs dot tikai tad, kad bumba ir ārpus spēles un ka neatļauta vārtu gūšana/nosargāšana ar roku tiks sodīta ar sarkano kartīti.
IFAB ir futbola noteikumu vēsturiskā izveidotāja un šobrīd par tiem atbildīgā organizācija. IFAB teorētiski darbojas neatkarīgi no FIFA, taču FIFA pieder 50% balsstiesību, kamēr pārējos 50% sadala Anglijas, Skotijas, Ziemeļīrijas un Velsas futbola federāciju pārstāvji.
Jāuzsver, ka teju visas augstāk minētās ieceres vēl ir tikai ieceres un priekšlikumi. IFAB nākamie soļi šajā sakarā būs ideju apspriešana un konkretizēšana, kad arī tiks lemts, kurus priekšlikumus pārbaudīt praksē un kurus nepieņemt.
Izmantotie resursi:Football reforms: Scrapping 45-minute half to...