Iepriekšējā sezonā no lielā piecinieka (Spānija, Vācija, Anglija, Itālija, Francija) rezultatīvākā bija Vācijas Bundeslīga, kurā vidēji spēlē tika gūti 2,83 vārti. Šosezon vāciešiem izdevies pat nedaudz uzlabot šo rādītāju, taču 2,87 vārti vairs dod tikai trešo pozīciju – priekšā ar 2,94 vārtiem aizsteigusies Spānija (pirms gada 2,74), bet vēl vairāk vārtu bijis Itālijas A sērijā (2,96 vārti, iepriekš 2,58). Kopumā Itālijā 380 spēlēs gūti 1123 vārti, kamēr Spānijā – par pieciem mazāk.
Kā līgas spēka kritēriju ņemot UEFA rangu, Itālija ir rezultatīvākā līga labāko vienpadsmitniekā un otrā rezultatīvākā – labāko divdesmitniekā. Vēl vairāk vārtu gūts Šveicē, kur pašreizējais vidējais rādītājs ir 3,25 vārti. Šveicē vēl atlikusi viena kārta, taču skaidrs, ka tā būtiski statistiku vairs nemainīs. Starp 54 Eiropas augstākajām līgām (ja čempionāts notiek pēc sistēmas pavasaris-rudens, vērā ņemti 2016. gada dati) Itālija ieņem 11. vietu.
Pavisam desmit Eiropas augstākajās vidēji spēlē gūti vairāk nekā desmit vārti, tiesa, vairums šo līgu ir no "vājā" gala. Rezultatīvākā līga Eiropā ir Andorai (3,49), kurai seko Luksemburga (3,32) un Gibraltārs (3,28). No Eiropas ziemeļu reģiona vairāk nekā trīs vārti spēlē gūti Zviedrijā (3,07) un Igaunijā (3,23), bet Latvijā iepriekšējā sezonā vidēji tika gūti 2,34 vārti (neskaitot "Spartaka" tehnisko zaudējumu), kas bija 11. zemākais rādītājs Eiropā. Šīs sezonas sākumā 40 spēlēs gūti tieši 100 vārti jeb 2,50 vidēji spēlē. Mazrezultatīvākā līga ir Albānijā (1,89), kura ir vienīgā valsts, kurā vidēji spēlē gūts mazāk par diviem vārtiem.
Šosezon čempione vēl nav noskaidrota divās valstīs. Polijā pirms pēdējās kārtas vadībā ir Varšavas "Legia", kas par diviem punktiem apsteidz trīs komandas – Bjalistokas "Jagiellonia", Poznaņas "Lech" un Gdaņskas "Lechia", kuru svētdien uzņems savā laukumā. Dramatiska izskaņa ir arī Moldovā, kur pirmais četrinieks finišēja četru punktu robežās. Pirmo divu vietu īpašnieces Kišiņevas "Dacia" un Tiraspoles "Sheriff" turnīru pabeidza ar vienādu punktu skaitu, un titula liktenis rītvakar izšķirsies pārspēlē Kišiņevas "Zimbru" stadionā.
Jāpiebilst, ka Polijas un Moldovas sezonas izskaņu noteikti cītīgi gaida Lietuvas čempions Viļņas "Žalgiris", kas UEFA Čempionu līgas otrajā kvalifikācijas kārtā pašreiz atrodas uz robežas starp izsēto un neizsēto grozu. "Žalgiris" šobrīd ir 17. vietā, kas pēdējā dod iespēju būt starp izsētajiem, un Viļņas klubam jācer, ka Polijā tomēr triumfēs "Jagiellonia" vai "Lechia", bet Moldovā lietuviešiem īkšķi jātur par "Dacia". Latvijas čempions Jūrmalas "Spartaks" būs neizsēto grozā.
*Sezona vēl nav noslēgusies
*Sezona vēl nav noslēgusies**Trofeja tika izcīnīta 2016. gadā
*Sezona vēl nav noslēgusies**Trofeja tika izcīnīta 2016. gadā
Izmantotie resursi:Live scores, results, fixtures, tables,...





