IWF prezidents Tamāšs Ajans: "Pēc olimpiādes mēs atstādināsim vairākas valstis. To es garantēju. Šīs valstis būs Krievija, Kazahstāna un Baltkrievija. Atkārtotās dopinga testu pārbaudes vēl nav noslēgušās, gaidu papildus informāciju, pieņemu, ka vēl vairākas valstis tiks atstādinātas. Lēmumu paziņosim septembra beigās vai oktobrī. Tas varētu būt ļoti sāpīgs lēmums."
Tiek lēsts, ka kandidātes uz atstādināšanu ir arī Azerbaidžāna, Armēnija, Moldova un Turcija, jo šīm valstīm pēdējā laikā konstatēti vairāki dopinga gadījumi. Nepieciešams spert stingrus soļus, lai līdz nākamajām olimpiskajām spēlēm šis sporta veids atbrīvotos no dopinga radītās ēnas. "Nesaku, ka mēs kļūsim absolūti brīvi no dopinga, tomēr esmu optimists - 2020. gadā būsim pavisam citā situācijā," norāda svarcelšanas pasaules vadītājs.
Kā zināms, 22. jūnijā IWF nolēma: ja 2008. un 2012. gada olimpisko spēļu dopinga testu atkārtotajās pārbaudēs kādai valstij būs vismaz trīs pozitīvas proves, attiecīgās valsts federācija var tikt diskvalificēta uz gadu. Atstādināšanas dēļ Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs nedrīkst piedalīties Bulgārijas, Azerbaidžānas un Krievijas svarcelšanas pārstāvji. Dopinga gadījumu dēļ IWF samazināja Rio kvotu skaitu Ziemeļkorejai, Rumānijai, Uzbekistānai un Moldovai.
No šīm olimpiskajām spēlēm atstādināti četri kazahu svarcēlāji, kuri Londonas spēlēs izcīnīja zeltu (Iļja Iļjins, Svetlana Podobedova, Maija Maneza, Zulfija Činšanlo), taču Kazahstānas svarcelšanai ir labi panākumi arī Rio spēlēs - zelts, sudrabs un trīs bronzas.
Izmantotie resursi:afp.org