Kā jau ziņots, decembra vidū Starptautiskā biatlona savienība (IBU) paziņoja, ka no WADA saņemts saraksts ar daudziem krievu biatlonistiem (31), kuri tiek turēti aizdomās par antidopinga noteikumu pārkāpumiem. Pēc tam planētas biatlona līderis Martēns Furkads (Francija) informēja, ka aicinās boikotēt PK posmu Tjumeņā, ja IBU nesodīs krievus par dopinga lietošanu. Par boikotu izšķīrās Čehija un Lielbritānija, apsver arī Norvēģija.
Krievu biatlona funkcionārs Aleksandrs Tihonovs: "Vēl nav gala rezultātu no pretrunīgā Maklarena ziņojuma. Par kādiem boikotiem te var runāt? Par Tjumeņas posma boikotu lemj nacionālo federāciju vadītāji - tie ir slimi cilvēki, kurus es zinu jau daudzus gadus. Īpaši tas attiecas uz Čehijas savienības vadītāju Jirži Hamzu - viņš ir basketbolists. Ja Lielbritānija, Norvēģija un Čehija tomēr neatbrauks pie mums uz Pasaules kausa posmu, tad lūdzu, mums būs vairāk medaļu. Viņu sportisti zaudēs reitinga punktus. Un kas biatlonā ir Lielbritānija? Neskaitot intrigas, angļi ne ar ko nespēj nodarboties. Norvēģi visu dzīvi bijuši norvēģi - paši bagātākie un paši skopākie pasaulē."
Šaubas par starta lietderīgumu Čeļabinskā ieplānotajā PK ātrslidošanas finālā pauž šī sporta veida lielvalsts Nīderlandes funkcionārs. "To, ko krievi dara ar savu sportistu urīna paraugiem, viņi var izdarīt arī ar citu valstu pārstāvjiem. Nākamā gada martā mēs nebūsim ļoti atkarīgi no PK fināla Krievijā. Šīs sacensības var izlaist pietiekoši nesāpīgi," norāda Nīderlandes ātrslidošanas izlases treneris Jaks Orijs.
Atgādinām, ka 18. jūlijā Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas vadītājs Ričards Maklarens publiskoja izmeklēšanas rezultātus par Krievijas dopinga programmu 2014. gada Soču olimpiādē - valsts esot apzināti piedalījusies un kontrolējusi dopinga lietošanas piesegšanu. Tika lēsts, ka ziņojuma otrajā daļā jau būs konkrētāka informācija. Īsi pirms ziņojuma otrās daļas atklāšanas Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) pagarināja sankcijas pret Krieviju. 9. decembrī publiskotais otrais ziņojums apstiprināja pirmajā ziņojumā izdarītos secinājumus par valsts atbalstīto dopinga sistēmu Krievijā. Tostarp tika norādīts, ka Soču spēlēs manipulācijas ar dopinga testiem notika arī diviem sportistiem, kuri izcīnīja četras zelta medaļas [varianti]. Pierādījumi liecina, ka 12 medaļnieku dopinga testu pudelītes tikušas nesankcionēti atvērtas.
2016-2017 sezonā Krievijā tika ieplānotas vismaz 10 lielas starptautiskās sacensības, tostarp bobsleja un skeletona pasaules čempionāts Sočos (pārcēla uz Kēnigzē trasi Vācijā), daiļslidošanas "Grand Prix" posms Maskavā (jau notika), biatlona Pasaules kausa posms Tjumeņā, ātrslidošanas Pasaules kausa fināls Čeļabinskā, tramplīnlēkšanas Pasaules kausa posms Ņižņijtagilā (pārcēla uz Lillehammeri Norvēģijā), slēpošanas Pasaules kausa fināls Tjumeņā, kērlinga pasaules čempionāts jauktajām komandām Kazaņā (jau notika), snovborda Pasaules kausa posmi Kazaņā un Maskavā.
Izmantotie resursi:telesport.nlrsport.ru