24.02.2016. 19:55
Latvijas sieviešu basketbola izlase 2017.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīrā izbraukumā Ķēdaiņos pēc pirmā puslaika ar rezultātu 35:43 zaudē Lietuvas valstsvienībai.

Pēc pirmajām sešām nospēlētajām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 7:7. Arī turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, taču pirmo ceturtdaļu Latvijas izlase noslēdza ar 17:14 savā labā. Valstsvienības sastāvā spēles pirmajā nogrieznī deviņus punktus guva Anete Šteinberga, bet sešus pievienoja Aija Putniņa.

Otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas izlase veica atrāvienu, izvirzoties vadībā ar septiņu punktu pārsvaru, kam sekoja minūtes pārtraukums, ko pieprasīja Lietuvas valstsvienība. Turpinājumā lieliski spēlēja Lietuvas izlases līderes Gintare Petronīte un Kamile Nacickaite, kuras sekmēja mājiniecēm 11:0 izrāvienu, kas ļāva laukuma saimniecēm pārņemt vadību.

Lietuvas izlase pirmo piezīmi otrajā ceturtdaļā saņēma vien puslaika pirmspēdējā minūtē. Mājinieces turpināja disciplinēti spēlēt aizsardzībā, savukārt Latvijas valstsvienībai neizdevās apturēt pretinieču līderes. Puslaika pārtraukumā Latvijas basketboliste devās iedzinēju lomā ar rezultātu 35:43.

Pirmajā puslaikā Latvijas izlases sastāvā 12 punktus guvusi Šteinberga, bet pa sešiem katra sametušas Putniņa un Gunta Baško-Melnbārde. Savukārt Lietuvas komandas rindās 16 punktus guvusi Petronīte, bet ar 11 atzīmējusies Nacickaite.

Latvijas izlasei spēlē pret lietuvietēm nepieciešama uzvara, lai komandai būtu krietni lielākas izredzes rudenī kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram, kurā latvietes spēlējušas iepriekšējās sešas reizes pēc kārtas. Savukārt lietuvietes, piekāpjoties Latvijas izlasei, zaudēs izredzes iekļūt finālturnīrā.

Baltijas komandām turnīrā šī ir otrā tikšanās, jo pērn novembrī Latvijas izlase Rīgā ar rezultātu 65:62 pārspēja lietuvietes.

Kā zināms, Latvijas izlase sestdien izbraukumā Celjē ar rezultātu 51:69 zaudēja Slovēnijai, kurai šis bija otrais panākums turnīrā.

Savukārt Lietuvas izlase, gatavojoties spēlei pret Latviju, pagājušo trešdien pārbaudes spēlē ar 73:64 pārspēja Zviedrijas komandu.

Kvalifikācijas turnīrā pēc divām kārtām A grupas līdere ir Slovēnija, otro vietu ar vienu uzvaru ieņem Latvija, savukārt ar diviem zaudējumiem Lietuva ir trešā.

Finālturnīram, kas 2017.gada jūnijā notiks Čehijā, kvalificēsies deviņu grupu uzvarētājas, kā arī sešas labākās otro vietu ieguvējas. Kvalifikācijas turnīrs noslēgsies novembrī, kad Latvijas izlase savā laukumā uzņems Slovēniju.

Kā zināms, Mārtiņš Zībarts septembrī kļuva par sieviešu izlases jauno galveno treneri, šajā amatā nomainot Ainaru Zvirgzdiņu. Ikdienā Zībarts ir Gundara Vētras palīgs Krievijas komandā Kurskas "Dinamo", kurā spēlē arī Anete Jēkabsone-Žogota.

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029