Pirmajā “play off” spēlē, kas svētdien risinājās Minskā, Latvijas izlase piekāpās ar rezultātu 24:26. Taču ceļazīmi uz Franciju iegūst uzvarētājs divu spēļu summā. Abās spēlēs divu vārtu starpība, taču ceļazīme tomēr tika Baltkrievijas izlasei, jo tā guva vairāk vārtus izbraukumā.
Handbola izlase un tās galvenais treneris Uģis Vikštrems jau iepriekš neslēpa, ka tas ir lielais sapnis – tikt uz Franciju, tikt uz pasaules čempionāta finālturnīru, kas Latvijas izlasei vēl ne reizi nebija izdevies. Un tikai pavisam, pavisam maz pietrūka, lai šis sapnis tiktu īstenots, taču pieļautās kļūdas pēdējā minūtē, kuru sekas nespēla labot spēles pēdējā sekundē pat izlases rezultatīvākais spēlētājs Dainis Krištopāns.
Taču Krištopāns aizvadīja lielisku spēli, iemetot 14 vārtus un kļūstot par spēles rezultatīvāko spēlētāju. Pieci vārti Ģirta Lillenfelda kontā, bet pa četriem vārtiem Jānim Palovičam un Raimondam Trifanovam.
Lai arī spēles rezultāts neapmierināja nedz treneri, nedz pašu komandu, jāatzīst, ka handbola izlase aizvadīja ļoti interesantu un labu spēli, spējot uzvarēt Eiropas handbola čempionāta 10. vietas ieguvējus.