29.08.2013. 20:34

• Latvijas izlase viesos uzvar Somijas basketbolistus vakar

Mačs norisinājās bez skatītāju klātbūtnes un pēc somu treneru lūguma katra ceturtdaļa tika sākta ar rezultātu 0:0. Spēlē piedalījās visi 13 atlikušie izlases kandidāti.

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar 17 gūtiem punktiem un sešām izcīnītām atlēkušajām bumbām bija Mārtiņš Meiers, Kristaps Janičenoks pievienoja 13 punktus, bet Mareka Mejera un Rolanda Freimaņa kontā šajā spēlē desmit punkti. Interesanti, ka punktus guvuši visi 13 izlases kandidāti.

«Mūsu pamatsastāvs (Jānis Strēlnieks, Jānis Blūms, Rihards Kuksiks, Freimanis un Kaspars Bērziņš) pirmajās minūtēs aizsardzībā ļāva pretiniekiem tikt pie brīviem metieniem, tomēr ar pašu veiksmēm uzbrukumā rezultātu izdevās noturēt līdzsvarā - 22:22. Otrajā ceturtdaļā jau cits sastāvs mainīja akcentus spēlē, ar pacietīgu aizsardzību nobremzējot somus - 26:12 mūsu labā.

Pēc lielā pārtraukuma iniciatīva stabili bija mūsu rokās. Trešajā ceturtdaļā 37:29, ceturtajā - 21:7. Viss sanāca gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, neviens nekrita laukā no ansambļa,» galvenā trenera Ainara Bagatska pēc mača teiktais citēts Latvijas Basketbola savienības mājaslapā.

«Spēles laiku sadalījām vienlīdzīgi. Visvairāk - 25 minūtes - nospēlēja Bertāns, vismazāk - Blūms. [Somijas] komanda centās spēlēt tikpat agresīvi, kā pirmajā mačā, bet kvalitāte nebija tik augsta. Mūsu komandas priekšrocības raksturo rezervistu gūtie punkti: Latvijai - 73, Somijai - 17. Par somu komandas snieguma svārstībām neņemos spriest. Par mūsējo - var skatīties gan no gaišās, gan ne tik gaišās puses. Prieks par pašatdevi un kvalitāti - labo metienu precizitāti (divpunktniekiem 66%, trīspunktniekiem 45%) un nelielo kļūdu skaitu (12), bet ir arī zināmas bažas, vai tik pārliecinoša uzvara pēdējā pārbaudē ir pats labākais veids, kā noskaņoties oficiālajām spēlēm, kurās spriedze būs daudz lielāka un pretinieki vēl spēcīgāki. Centīsimies no pārliecinošās uzvaras izdarīt pareizus secinājumus,» paudis Bagatskis.

TVNET jau vēstīja, ka dienu iepriekš uzvaru ar 90:84 izcīnīja Latvijas valstsvienība.

Nacionālās izlases sastāvu EČ finālturnīram Ainars Bagatskis nosauks svētdien. Uz Slovēniju Latvijas komanda dosies pirmdien no rīta.