15.07.2013. 09:26
Tatarstānas galvaspilsētā Kazaņā jau vienpadsmito dienu risinās pasaules vasaras Universiāde. Pēc diviem zaudējumiem Latvijas regbija 7 studentu izlase šodien pārspēja Namībiju (22:19) un savā grupā izcīnīja trešo vietu. Turnīra turpinājumā mūsu izlasi gaida izslēgšanas spēles par 9.-15. vietu.

Šodienas mačā pret namībiešiem Latvijas izlase pēc pirmā puslaika bija visai pārsteidzošā vadībā (17-7). Otrajā puslaikā afrikāņi centās atspēlēties, tomēr mūsējie spēja nosargāt uzvaru (22-19), izcīnot svarīgu panākumu, kas varētu dot pārliecību par saviem spēkiem nākamajās spēlēs.

Pirms pasaules Universiādes mūsu vienība tika uzskatīta par pastarīti, bet tagad mūsējie ir parādījuši, ka arī regbijā Latvija var uzvarēt spēcīgu pretinieku. Namībija varbūt nav regbija lielvalsts, tomēr Āfrikā tā ir viena no spēcīgākajām. Turklāt jāņem vērā, ka šī valsts atrodas blakus Dienvidāfrikas Republikai, kas regulāri izcīna medaļas Pasaules kausā.

Pirmajās divās spēlēs Latvijas regbija 7 izlase piedzīvoja zaudējumus pret valstīm, kas regbija pasaulē kotējas pietiekami augstu. Pirmajā mačā Latvija atzina Japānas pārākumu, rezultāts 15-28 (5-14), otrajā puslaikā latvieši nospēlēja ļoti cienījami, gūstot 10 punktus un ielaižot 14. Otrajā mačā nācās piekāpties jau minētajai Dienidāfrikas Republikai, rezultāts 7-47 (0-19), otrajā puslaikā pret tik spēcīgiem pretiniekiem mūsējie spēja gūt 7 punktus - tas vien jau ir liels sasniegums! Pret dienvidāfrikāņiem piezemējumu izpildīja Ruslans Kotļevs, pēc tam viņš realizēja arī divus punktus vērtu sitienu. Otrajā mačā Latvija atzina Japānas pārākumu, rezultāts 15-28 (5-14), un atkal otrajā puslaikā latvieši nospēlēja ļoti cienījami, gūstot 10 punktus un ielaižot 14. Pret japāņiem mūsējie veica trīs piezemējumus (Raivis Kokins, Mikus Ozols, Ivars Eglis).

Tādējādi ar vienu uzvaru un ar diviem zaudējumiem mūsu C grupā Latvija ierindojās 3. vietā. Turnīra mūsu izlasi gaida izslēgšanas spēles par 9.-15. vietu. Pirmais mačs jau šovakar, kad pretī nāk Gruzija. Pēc tam būs vēl divas spēles - rīt un parīt.

Asejevs TomsBajārs DāvisBalodis EmīlsCjukša DeividsEglis IvarsKaucis JānisKokins RaivisKotļevs RuslansOzols MikusSefanovskis ElmārsZālamans JānisZalcmanis Matīss

Izmantotie resursi:kazan2013.ru