Kā jau ziņots, 2016. gada 18. jūlijā WADA neatkarīgās komisijas vadītājs Ričards Maklarens publiskoja ziņojumu jeb izmeklēšanas rezultātus par Krievijas dopinga programmu - valsts esot apzināti piedalījusies un kontrolējusi dopinga lietošanas piesegšanu ne tikai Soču olimpiskajās spēlēs, bet arī vasaras sporta veidos. Pēc tam SOK izveidoja vēl divas komisijas, lai turpinātu vākt pierādījumus. Šī darba rezultātā patlaban Krievijas sportistiem atņemtas jau 11 medaļas no Soču olimpiskām spēlēm.
Kāds ir jūsu viedoklis - SOK ir jāļauj Krievijas komandai piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs?- Manuprāt, šeit jāpiemēro kāda kolektīvā sankcija. Ļoti grūti pateikt, kāda tieši, bet paldies Dievam, ka par to jālemj SOK, nevis man.
Ko jūs domājat ar "kolektīvo sankciju"? Jāatņem karogs un himna?- Domāju, ka sankcijas jāpiemēro ne tikai konkrētajiem sportistiem, kuri tika pieķerti antidopinga noteikumu pārkāpumos.
Ja šajās olimpiskajās spēlēs tomēr skanēs Krievijas himna un tiks pacelts karogs, tad to jūs uzskatīsiet par zaudējumu?- Olimpiskajās spēlēs nacionālā himna un karogs ir ļoti svarīgas sastāvdaļas, apbalvošanas ceremoniju neatņemami atribūti. Nezinu, kas tieši būtu jādara šajā situācijā. Lai lemj SOK, kā būs Phjončhanā.
_________________________
Atgādinām, ka pirms Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm tika piemērots kolektīvās atbildības princips, liedzot piedalīties daudziem Krievijas sportistiem, kuri nebija pieķerti antidopinga noteikumu pārkāpumos.
Izmantotie resursi:sport-express.ru