01.02.2018. 07:57

Portlendas „Trail Blazers” aizsargs Sīdžejs Makolums jau pirmajā ceturtdaļā paspēja gūt veselus 28 punktus, kas bija uz pusi vairāk nekā tobrīd visai „Bulls” komandai kopā (43:19). Makolums izcēlās ar lielisku precizitāti arī mača turpinājumā, kopumā gūstot 50 punktus ar trāpītiem 18 no 25 metieniem no spēles. Vietējie skatītāji skaļi pieprasīja viņa došanos laukumā arī pēdējā ceturtdaļā, taču Portlendas lielā pārsvara dēļ tas vairs absolūti nebija nepieciešams, un komanda tāpat uzvarēja ar 124:108.

Makolums uzstādīja Portlendas rekordu vienā ceturtdaļā gūtajos punktos, kā arī savu personīgo rekordu vienā spēlē gūto punktu ziņā. 50 punktu gūšanai Makolumam pietika ar 29 nospēlētajām minūtēm, un vienīgais spēlētājs, kas paveicis ko līdzīgu NBA mūsdienu ērā, ir Klejs Tompsons – „Warriors” aizsargs 2016. gada decembrī sameta 60 punktus 29 minūtēs. Savukārt šosezon Makolums ir sestais spēlētājs pēc Džeimsa Hārdena, Lebrona Džeimsa, Bredlija Bīla, Demāra Derouzana un Lū Viljamsa, kas sametis vismaz 50 punktus spēlē.

Portlendas līderis Deimiens Lilards tikmēr varēja atļauties grozam uzbrukt maz un guva 13 punktus, bet komanda izcīnīja septīto uzvaru pēdējās astoņās spēlēs. Čikāgai personīgu iemeslu dēļ nespēlēja somu debitants Lauri Markanens, bet no traumas atlabušais Zeks Lavīns guva 23 punktus.

„Cavaliers” pirmajā spēlē pēc Kevina Lava traumas līdzvērtīgā spēlē ar 91:89 pieveica Maiami „Heat”. Spēles beigās svarīgu tālmetienu Klīvlendai iemeta Džā Krauders, bet pēdējās sekundēs vienu no diviem soda metieniem trāpīja Kails Korvers, atstājot „Heat” iespēju, taču Lebrons Džeimss apturēja Džeimsa Džonsona mēģinājumu izraut papildlaiku. Džeimss guva 24 punktus un savāca 11 atlēkušās bumbas, bet 16 punkti Čeningam Frajam.

„Nets” savā laukumā prata apspēlēt Filadelfijas vienību ar 116:108, neskatoties uz to, ka joprojām nespēlēja Rondejs Holiss-Džefersons. 22 punktus toties paspēja samest D`Andželo Rasels, kurš laukumā pavadīja nelielu laiku, bet 27 punktus pievienoja Spensers Dinvidijs. Filadelfijai 29+14 Džoela Embīda rēķinā, 24 punkti Benam Simonsam, bet komandai neveiksmīga spēles izskaņa.

Tikmēr Fīniksas „Suns” izcīnīja uzvaru pār „Mavericks” ar 102:88, 21 punktu gūstot debitantam Džošam Džeksonam. Dalasas uzbrukums šodien bija iesprūdis, ļoti neveicās arī soda metienos, trāpot tikai 14 no 28. Taču uzvaras garša šoreiz nav pārāk salda arī Fīniksai, kuras rindās mača pirmajā pusē ļoti smagu savainojumu guva rezerves aizsargs Aizeja Kenens. 26 gadus vecais spēlētājs, kurš šosezon vidēji guvis 8.9 punktus, pēc saskares gaisā ar pretinieku ar visu svaru piezemējās uz kreisās potītes, kuras kauls lūza, un viņa pēda tika salocīta nedabiskā virzienā.

Līdzīgu savainojumu sezonas sākumā guva „Celtics” uzbrucējs Gordons Heivords, bet pēdējās dienās sagadījies tā, ka NBA laukumos smagas traumas novērotas ļoti bieži – ilgāks atveseļošanās periods sagaida spēcīgu komandu sākumsastāva spēlētājus Demarkusu Kazinsu, Kevinu Lavu, Andrē Robersonu un Džonu Volu (kuram gan trauma bija jau iepriekš, tikai šobrīd pieņemts lēmums to ārstēt ar ķirurģisku iejaukšanos).