15.05.2013. 14:07

Nelāgi 26. dzimšanas diena izvērtusies ATP ranga otrajam numuram Endijam Marejam. Viņš gurna savainojuma dēļ nepabeidza Romas "Masters 1000" turnīra 2. kārtas maču pret spāni Marselu Granoljersu – 3:6, 7:6(5).

Spēlei vajadzēja beigties daudz ātrāk, jo Marsels Granoljerss bija vadībā ar setu, kā arī 4:1 un 40:15 otrajā setā (pie serves). Marejam pirms brīža bija medicīnas pārtraukums (gurns, mugura), ierobežojot viņa kustību kortā.

Granoljerss tobrīd nespēja novest maču līdz ātram nobeigumam un zaudēja divus breikus pēc kārtas. Marejs devītajā geimā ar kļūdām spānim deva trešo breiku setā, taču Granoljerss neprata izservēt maču – 5:5. Vēlāk Marejs uzvarēja taibreikā, taču no trešā seta spēlēšanas atteicās, pametot kortu.

Marejs ATP tūrē izstājies tikai otro reizi karjerā, iepriekšējā bija 2007. gadā Hamburgā. Un arī toreiz tas notika 15. maijā jeb Endija dzimšanas dienā, kad viņš plaukstas locītavas savainojuma dēļ nepabeidza spēli pret Filipo Volandri, esot vadībā ar 5:1 pirmajā setā.

Turnīrs jau pirmajā spēlē beidzies arī Francijas pirmajam numuram Žo-Vilfrīdam Tsongam. Viņš nospēlēja ļoti pasīvi un zaudēja atraktīvajam poļu labākajam tenisistam Ježijam Janovičam – 4:6, 6:7(5). Polis tik ļoti bija sajūsmā par uzvaru, ka saplēsa savu kreklu.

Janovičs guvis lielāko uzvaru kopš pagājušā gada izskaņā sensacionālā turnīra Parīzē. Tur viņš tika līdz finālam, pa ceļam apspēlējot divus Top 10 pretiniekus – Endiju Mareju un Janko Tipsareviču. Tsonga ir trešais Top 10 "upuris" Janoviča karjerā (3-5).