23.04.2016. 19:10
Pēc bezcerīgi aizvadīta pirmā perioda pret Vāciju Latvijas izlase ar vārtsargu Elvi Merzļikinu priekšgalā prata pēdējā pārbaudes spēlē Rīgā uzvarēt ar 4:1.

Latvijas izlases vārtos šodien tika sūtīts Elvis Merzļikins, kurš nesen ieradās no sekmīgas sezonas Šveicē un aizvadīja pirmo spēli Latvijas sastāvā šajā pavasarī. Ar viņu vārtos Leonīds Beresņeva vadītā komanda centās revanšēties Vācijai par vakar ciesto zaudējumu 3:4, taču pirmajā periodā nekāda revanšēšanās nesanāca.

Vācija visai ātri pārņēma iniciatīvu un radīja vairākus bīstamus momentus pie Merzļikina vārtiem, kas 13. minūtē noveda pie rezultāta atklāšanas. Latvijas aizsargu pasivitāte savu vārtu priekšā ļāva Leonam Draizaitlam izdarīt piespēli Patrikam Reimeram, kurš bez īpašas pretestības pārspēja Merzļikinu. Vārtsarga sniegums gan palīdzēja Latvijai saglabāt tikai minimālu deficītu, taču pirmo periodu daiļrunīgi raksturo metienu attiecība – 18:3 Vācijas labā.

Otrā perioda pirmā puse nerādījās daudz rožainākās krāsās, taču Latvijai izdevās tikt pie pirmā vairākuma, ko nopelnīja Vitālijs Pavlovs. Teorētiski vairākums gan netika izmantots, taču praksē jau sekundi pēc tā beigām Miķelis Rēdlihs pēc Andra Džeriņa piespēles panāca 1:1. Rēdlihs mirkli iepriekš bija trāpījis pa vārtu stabu, taču viņa vārtu guvums palīdzēja pirmo punktu izlasē gūt Edgaram Siksnam.

Otrajā periodā izdevās arī izvirzīties vadībā, kad aktīvi nospēlēja Renārs Demiters, pārtverot ripu viduszonā. Ripa nonāca pie Miķeļa Rēdliha, kurš šoreiz nokārtoja vārtu guvumu Džeriņam. Arī Demiteram tas bija pirmais punkts izlasē. Vācijas nelaimes tikmēr turpinājās arī trešā perioda ievadā, jo Mika Indraša piespēle ar rikošeta palīdzību pārvēršas par Latvijas trešo vārtu guvumu.

Lai arī Vācija turpināja uzbrukt nedaudz vairāk, turklāt Draizaitls pat tika izgājienā viens pret vienu, Merzļikins vairs vārtus neielaida. Savukārt Latvijas pārsvars tika palielināts līdz pat 4:1, kad atkal vārtus guva Indrašis un atkal pēc Ginta Meijas piespēles.

Šī bija Latvijas izlases pēdējā pārbaudes spēle Rīgā pirms maija sākumā gaidāmā pasaules čempionāta, taču vēl priekšā divas pārbaudes Šveicē. Pagaidām Latvijas izlases bilance pozītiva, proti, sešos pārbaudes mačos izcīnītas četras uzvaras.

Spēles teksta tiešraide pieejama šeit.

Vārti: 12:43 Reimers (Draizaitls, Rīders) 0:1, 31:01 Rēdlihs (Džeriņš, Siksna) 1:1, 36:44 Džeriņš (Rēdlihs, Demiters) 2:1, 40:43 Indrašis (Meija) 3:1, 46:48 Indrašis (Meija) 4:1Soda minūtes: 8:4Metieni: 28:37Vārtsargi: Elvis Merzļikins - Matiass Nīderbergers