23.02.2016. 23:35
UEFA Čempionu līgas 1/4 finālā ar vienu kāju šovakar iekāpusi kausa īpašniece "Barcelona". Lionelam Mesi divreiz pārspējot pieredzējušo Petru Čehu, katalāņi Londonā ar 2:0 (0:0) pārspēja vietējo "Arsenal", kas neizmantoja vairākas labas izdevības.

Arsenal: (4-4-1-1) Čehs - Beljerins, Mertezakers, Koščelnijs, Monreals - Remzijs, Koklens (Flaminī 82'), Čemberlens (Valkots 50'), Sančess - Ezils - Žirū (Velbeks 72')Barcelona: (4-3-3) Ter Štēgens - Alvešs, Maskerāno, Pikē, Alba - Busketss, Rakitičs, Injesta - Messi, Neimārs, Svaress

Arsenal maču sāka apņēmīgi gan ar, gan bez bumbas. Neļāva viesiem izvērsties, presingoja, taču jau sestajā minūtē Londonas aizsargs Monreals pārcentās un par asu pārkāpumu pret Rakitiču nopelnīja pirmo dzelteno kartīti. Jau sekojošajā minūtē Vengera vīri izveidoja labu uzbrukumu no kreisā flanga, taču tā noslēgumā Āronam Remzijam nepadevās sitiens. Barselona pamazām sāka pieturēt bumbu un izveidoja pāris pusmomentus, ar kuriem pieredzējušais Petrs Čehs un viņa aizsargi tika galā bez problēmām. 20 minūtes aizritēja mierīgi.

Pirmā izcilā izdevība atklāt rezultātu radās pie Katalonijas komandas vārtiem. Mājinieku ātrā uzbrukumā pēc rikošeta bumba iepretim vārtiem nonāca pie Aleksa Okslena-Čemberlena, kurš uzņēma bumbu un, zaudējot balansu, no metriem astoņiem kritienā sita tieši virsū jau guļošajam Ter Štēgenam. Milzu moments! 35. minūtē tuvu Čeha soda laukumam tika nogāzts Messi. Argentīnietis pats izpildīja soda sitienu, viltīgi sita pa zemi, taču pagalam neveiksmīgi - mūris neizkustējās un droši apturēja bumbas lidojumu. Tam uzreiz sekoja daudzsološs Arsenal pretuzbrukums, ko pašaizliedzīgi apturēja Maskerāno, atbruņodams Čemberlenu, kurš par tālu atlaida bumbu.

Puslaika pēdējās minūtēs bumba apgrozījās laukuma saimnieku pusē, un divreiz smailē nokļuva Spānijas čempionāta labākais bombardieris Luiss Svaress. Vispirms urugvajietis sitiena vietā nolēma piespēlēt Lionelam Messi, līdz kuram bumba nenonāca, bet pašā izskaņā, esot pilnīgi viens, pēc Alveša centrējuma no pāris metriem ar galvu sita gar pašu, pašu stabu. Pirmajās 45 minūtēs katalāņiem bumba piederēja 72% spēles laika, bet vienīgos momentus Barselona radīja noslēdzošajās 60 sekundēs. Arsenal tikmēr ļoti solīdi aizsargājās un nereti aizbēga labos ātrajos uzbrukumos.

Uzreiz pēc pārtraukuma mājiniekus glāba meistars Čehs, uzvarot viens-pret-vienu izgājienā ar Neimāru. Barselona veidoja vēl vairākus bīstamus uzbrukumus, taču drošā Arsenal aizsardzība neļāva tikt līdz sitienam. Mačam tika piešautas ogles, kāpa temperatūra, arvien skaļākas kļuva arī skatītāju tribīnes, un drīz vien savu meistarību nācās demonstrēt viesu vārtsargam Ter Štēgenam. Vācu vārtu vīrs no apakšējā stūra izvilka grūtu bumbu pēc Žirū sitiena ar galvu. Francūzis šajā epizodē efektīvi izmantoja savu auguma pārsvaru pār centra aizsargu Maskerāno. Turpmākajās minūtēs bija vērojama asa, ātra, brīžiem haotiska spēle ar iespējām abos laukuma galos, kur gan kļūdas, pašaizliedzīga aizsardzība vai neprecīzitāte noslēdzošajās piespēlēs liedza uz tablo veikt izmaiņas.

Arsēna Vengera padotie vakara gaitā prasmīgi prata izvairīties no katalāņu ātrajiem uzbrukumiem, un ne velti. Vienu tādu laukuma saimnieki pieļāva 72. minūtē, kā rezultātā Mesi nosvērti panāca 1:0 Barselonas labā - argentīnieša 28. vārti sezonā un beidzot cauršauts Čehs. Šo ātro uzbrukumu iesāka Andress Injesta, bet tālāk visu nokārtoja trio Neimārs-Svaress-Messi. Rezultāts atklāts, un vēl atklātāka kļuva arī pati cīņa. Arsenal vairāk riskēja uzbrukumā, atvērās plašumi, kas bija parocīgi viesiem. Jā, Arsenal radīja bīstamus momentus, lika spēlē iesaistīties Ter Štēgenam, taču otrā galā tas sagādāja problēmas Pēram Mertezakeram un viņa aizsardzības līnijai.

78. minūtē Svaresam bija jāpanāk 2:0 (no teicamas pozīcijas pa vārtu stabu), taču to pēc dažām minūtēm no 11 metru atzīmes panāca Messi. Tik tikko uz maiņu laukumā uznākušais francūzis Matjū Flaminī ar savu pirmo pieskārienu soda laukumā notrieca Messi, kurš pats pārliecinoši realizēja pendeli. Kompensācijas laikā Arsenal no vēl lielākām nepatikšanām pēc Neimāra sitiena ar galvu izcili glāba Čehs, un Barcelona atpakaļ uz Kataloniju lidos ar drošu divu vārtu pārsvaru. Atbildes mačs Camp Nou norisināsies 16. martā.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
PSG – Chelsea 2:1 (1:1) Ibrahīmovičs 39'; Kavani 78' – Obi Mikels 45'
Benfica – Zenit 1:0 (0:0) Žonass 90'
Gent – Wolfsburg 2:3 (0:1) Kumss 80'; Kulibalī 89' - Drakslers 44'; 54'; Krūze 60'
Roma – Real Madrid 0:2 (0:0) Ronaldu 57'; Hesē 86'
Arsenal – Barcelona 0:2 (0:0) Messi 72' 83'(p)
Juventus – Bayern 2:2 (0:1) Dibala 63' Sturaro 76' - Millers 43' Robens 55'