07.05.2016. 19:45
Latvijas nacionālā hokeja komanda šobrīd aizvada otro spēli pasaules čempionātā (PČ), Maskavā tiekoties ar Čehijas valstsvienību, kas dienu iepriekš visai pārliecinoši ar 3:0 apspēlēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Krievijas izlasi. Seko līdzi teksta tiešraidei...

Vārtu guvēji: 1:0 Tomāšs Plekaņecs (Pastrņaks, Červenka) (3:33), 2:0 Tomāšs Plekaņecs (Kašpars, Červenka) (6:23, vair.), 2:1 Roberts Bukarts (Džeriņš, Rēdlihs) (35:26), 2:2 Zemgus Girgensons (Daugaviņš, Ābols) (48:20, vair.), 3:2 Miķelis Rēdlihs (Džeriņš, Bukarts) (57:41), 3:3 Mihals Ržepiks (Jerābeks, Kovaržs) (59:00).

Abas komandas pasaules čempionātu piektdien iesāka veiksmīgi - vispirms Latvijas izlase atņēma punktu spēcīgajai Zviedrijai un piedzīvoja neveiksmi tikai pagarinājumā ar rezultātu 1:2, bet vakara mačā Čehija ar rezultātu 3:0 apspēlēja ambiciozo sacensību mājinieci Krieviju, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

Abas izlases līdz šim pasaules čempionātos augstākajā divīzijā savā starpā tikušās astoņas reizes un Latvija piedzīvojusi septiņus zaudējumus, kā arī 2006.gadā Rīgā čempionāta atklāšanas mačā nospēlējusi neizšķirti 1:1. Latvija ar Čehiju sacentās arī pērn, kad čempionāts risinājās tieši Čehijā, piedzīvojot neveiksmi ar rezultātu 2:4, turklāt visi septiņi zaudētie mači noslēgušies ar rezultātiem 1:3 (piecas reizes) vai 2:4 (divas reizes).

Pasaules čempionāts Latvijas izlasei sāksies ar trim ļoti smagiem pārbaudījumiem - spēlēm pret Zviedriju, Čehiju un Krieviju. Jo īpaši intriģējoša ir trešā spēle pret mājiniekiem, jo tā notiks 9.maijā. Ceturtajā mačā Latvija spēkosies ar Šveici, bet pēc tam pretim stāsies Dānija, Kazahstāna un Norvēģija.

Latvijas hokeja valstsvienības sastāvs dalībai pasaules čempionātā

Vārtsargi:Edgars Masaļskis (Toljati «Lada», KHL), Jānis Kalniņš («Szekesfehervar II», Ungārija),Elvis Merzļikins («Lugano»,Šveice).

Aizsargi: Oskars Cibuļskis,Kristaps Sotnieks, Aleksandrs Jerofejevs,Guntis Galviņš (visi - Rīgas «Dinamo»),Ralfs Freibergs (Toledo «Walleye»,ECHL), Maksims Širokovs («Sterzing»/«Vipiteno», Itālija), Edgars Siksna (Karagandas «Sariarka», VHL), Jānis Andersons («Zvolen»,Slovākija).

Uzbrucēji: Miķelis Rēdlihs,Gints Meija,Miks Indrašis,Andris Džeriņš,Vitālijs Pavlovs, Gunārs Skvorcovs,Māris Bičevskis,Edgars Kulda (visi - Rīgas «Dinamo»),Aleksejs Širokovs (Aļmetjevskas «Ņeftjaņik», VHL),Kaspars Daugaviņš (Ņižņijnovgorodas «Torpedo», KHL), Roberts Bukarts («Zlin», Čehija),Rodrigo Ābols (Portlendas «Winterhawks»,WHL),Zemgus Girgensons(Bufalo «Sabres»,NHL),Ronalds Ķēniņš (Jūtikas «Comets»,AHL).

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 6. līdz 17. maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Slovēnija un Itālija, kuras ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā. Jau šobrīd ir zināms, ka no augstākās divīzijas nevar izkrist Vācija unFrancija, jo nākamā gada pasaules čempionāts notiks abās šajās valstīs.

22:44

Pēc 5 minūšu pārtraukuma sekos pēcspēles metieni.

22:42

40 sekundes līdz pamatlaika beigām.

22:39

Divas minūtes līdz papildlaika beigām.

22:37

Masaļskis saņem spēcīgu sitienu ar ripu. Edgars paliek guļam uz ledus, bet spēli turpinās.

22:35

Pagarinājums sācies.

22:32

Es nezinu, cik ir jādzer, lai pēc šitās spēles varētu aizmigt.— Aleksandrs NEživijs (@nizivijs)

22:31

Pamatlaiks noslēdzies ar neizšķirtu - 3:3.

22:27

3:3 vārti! Minūti vēlāk Čehija gūst vārtus un izlīdzina rezultātu. Ržepiks no vārtu priekšas labo ripas lidojuma virzienu liek kapitulēt Masaļskim.

22:25

3:2 vārti! Pēc teicamas saspēles Miķels Rēdlihs triec ripu Čehijas vārtos. Rezultatīvas piespēles Džeriņam un Bukartam.

22:23

Atkal Galviņš rupji kļūdās, taču viņa kļūdu labo otrs aizsargs.

22:23

Līdz pamatlaika beigām četras minūtes.

22:20

Saule, pērkons, Girgensons.— Aleksandrs NEživijs (@nizivijs)

22:16

Tagad nedaudz aktīvāk sāk spēlēt Latvija. Līdz pamatlaika beigām sešas minūtes.

22:14

Un ko sieri tagad domā?Kapēc mēs tos latviešus aicinājām uz KHL??— OvertimeTV (@ValdisValters)

22:12

Šobrīd ļoti karsti iet pie Masaļska vārtiem. Veiksme un Edgars glābj Latvijas komandu.

22:09

Сборной России надо срочно поменять соперника на 9 мая. Нынешний смущает. Где там Китай?— Держи передачу (@Boogaard_2)

22:07

2:2 vārti! Zemgus Girgensons ar atkārtotu metienu no vārtu priekšas ripu triec vārtos. Piespēles Daugaviņam un Ābolam.

22:06

Lukašs Kašpars iesit ar dūri Bukartam un dodas atsēdēt sodu.

22:05

Līdz pamatlaika beigām atlikušas nepilnas 12 minūtes.

22:02

Masaļskis šovakar turpina radīt klasi, atvairot vairākus ļoti bīstamus metienus.

21:59

Mazākums izturēts! Latvija spēlē pilnā sastāvā.

21:56

Mūsējie pagaidām aizstāvas godam. Uzslavas Galviņam, kas ar savu ķermeņi metas ripas lidojuma virzienā.

21:54

Latvija iztur mazākumu, bet pēc dažām sekundēm seko skaitliskā sastāva pārkāpums. Atkal paliekam mazākumā.

21:52

Spēle sākusies.

21:49

Ķēniņa noraidījumu pārtraukumā nerāda arī preses centrā videoatkārtojumos, bet Ronalds gan komandu palika zem sitiena...— LETA HOKEJĀ (@LETAsportsEXTRA)

21:46

-- Masaļskis taču nav bezgalīgs --- — Ansis Ancovs (@AnsisAncovs)

21:42

Latvijai 13. lielais sods elitē un divpadsmitais pēdējo desmit čempionātu laikā — Agris Suveizda (@AgrisSuveizda)

21:39

Samaisīt virknējumus ✔Pārņemt iniciatīvu ✔Nopelnīt 5 minūšu mazākumu ✔— Ulvis Brože (@UlvisBrozhe)

21:36

Otrais periods noslēdzies. Lielajā vairākumā čehiem atlicis spēlēt nepilnu minūti.

21:34

Divas minūtes lielajā vairākumā izturētas.

21:29

Ķēniņš apmalē ielīmē Kundrāteku un saņem 5+20 sodu līdz spēles beigām. Kundrātekam pārsista uzacs.

21:26

2:1 vārti! Andris Džeriņš izlaužas uz vārtiem, piespēlē Bukartam, kas ar spēcīgu šāvienu liek kapitulēt Francūzim.

21:25

Daugaviņš izlien uz Čehijas vārtiem un trāpa ar ripu par pārliktni.

21:22

Masaļskis... zvērs!!!!— Janis Geste (@gestins)

21:21

Jarušs iziet viens pret vienu ar Masaļski. Edgars špagatā atvaira Čehijas uzbrucēja metienu.

21:18

Čehija iziet divatā pret vienu Latvijas aizsargu. Seko piespēle uz tālo stabiņu, kur fantastisku akrobātiku nodemonstrē Masaļskis.

21:16

Mūsējie sākuši spēlē daudz aktīvāk, izveidojot vētrainus uzbrukumus uz Čehijas vārtiem.

21:14

Otrajā periodā nospēlētas astoņas minūtes.

21:11

Latvija spēlē pilnā sastāvā. Čehi nespēj realizēt viena vīra pārsvaru.

21:06

Cibuļskim divu minūšu sods par augstu paceltu nūju.

21:05

Zatovičs iziet vienatnē pret Masaļski, taču Edgars līdaciņā izsit ripu čehu hokejistam. Briesmas likvidētas.

21:03

Tikmēr paralēli otrajā Sanktpēterburgas grupā ASV ar 2:0 ir vadībā pret Baltkrieviju.

21:03

Arī šis vairākums paliek neizmantots.

21:01

Duelis atsācies. Mūsējie turpina spēlēt vairākumā.

21:01

Plekanecs pierādīja, kāpēc NHL ir aizvadījis vairāk par 800 spēlēm, jo īpaši pirmajā golā, kad Siksna un Galviņš palika pilnīgos jaņos— LETA HOKEJĀ (@LETAsportsEXTRA)

20:51

Neskatoties uz rezultātu,mūsējie izskatās ļoti labi.Nav Merzļikina..— OvertimeTV (@ValdisValters)

20:47

Slikts sākums, slikts vairākums, slikts sākums, slikts vairākums, slikts sākums, slikts vairākums, slikts sākums, slikts vairākums, slikts s— Ulvis Brože (@UlvisBrozhe)

20:46

Pirmā trešdaļa noslēgusies. Latvija atrodas iedzinējos ar 0:2.

20:44

Trešais vairākums Latvijai. Atkal sodīts tiek Ržepiks.

20:43

Červenka netrāpa tukšos vārtos. Latviju no vārtu zaudējuma glābj veiksme.

20:41

Labs moments Ābolam, taču pārliecinošs ir Francūzs.

20:38

Vairākumu atkal neizmantojam. Līdz trešdaļas beigām piecas minūtes.

20:35

Vēl viens vairākums Latvijai. Ar savu aktivitāti divas minūtes skaitliskajā pārsvarā Latvijai nopelna Ābols.

20:34

Līdz pirmā perioda beigām nepilnas desmit minūtes.

20:32

Vairākumā Latvijai pilnīgi nekas neizdodas. Pat zonā nespējam ieiet.

20:29

Pirmais vairākums Latvijai. Divas minūtes saņem pirmo divu vārtu autors Plekaņecs.

20:26

2:0 vārti! Čehija izmanto skaitlisko vairākumu. Precīzs no vārtu priekšas atkal bija Plekaņecs.

20:24

Noraidījums Latvijai. Divu minūšu sodu par klupināšanu saņem Bičevskis.

20:23

Aizritējušas pirmās piecas minūtes.

20:20

1:0 vārti! Čehija izmanto pretuzbrukumu un Tomāšs Plekaņecs vienatnē pret Masaļski atklāj rezultātu.

20:18

Latvija no pirmajām minūtēm ļoti aktīvi apdraud Čehijas vārtsarga Francūza sargāto mūri.

20:17

Spēle iesākusies lielos ātrumos. Edgars Masaļskis jau paguvis atvairīt pāris metienu.

20:15

Spēle sākusies!

20:01

Mačs sāksies pēc nepilnām 15 minūtēm.

19:35

Zirnis: pret čehiem esam pamainījuši taktiku, neiesim tik agresīvi forčekingā, jo čehi citādāk nekā zviedri iziet no zonas— LETA HOKEJĀ (@LETAsportsEXTRA)

19:03

Tikmēr citā Maskavas grupas spēlē sauso uzvaru sestdien izcīnīja Dānijas valstsvienība. A apakšgrupas spēlē dāņi ar 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) pārspēja Norvēģiju.

Uzvarētāju labā divus vārtus guva uzbrucējs Niklass Jensens, bet vārtsargs Sebastians Dāms tvēra visas 44 norvēģu mestās ripas.

18:28

Šovakar Latvijas izlases vārtus pret Čehiju sargās E. Masaļskis, kā 13. uzbrucējs V. Pavlovs. Ārpus pieteikuma J. Andersons un A. Širokovs.— LV Hokeja federācija (@lhf_lv)

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa