09.04.2016. 23:27
Sestdien Beļģijā tika aizvadīts Nāciju kausa izcīņas 1. posms šosejas riteņbraukšanā U23 vecuma grupas sportistiem – Flandrijas velobrauciens. Augsto 5. vietu tajā izcīnīja Latvijas izlases sportists Krists Neilands. Tikmēr junioru UCI kategorijas sacensībās Vācijā, 14. vietu 1. posmā ieguva Niklāvs Aleksandrs Čakšs.

Tradicionāli aprīļa sākums ir laiks, kad tiek aizvadīti pirmie Nāciju kausa izcīņas posmi šosejas riteņbraukšanā U23 un junioru vecuma grupu sportistiem. Atšķirībā no citām sacensībām, šeit riteņbraucēji aizstāv savu valstu godu.

U23 vecuma grupas sportistiem pirmais Nāciju kausa izcīņas posms sestdien tika aizvadīts Beļģijā, kur norisinājās “Ronde van Vlaanderen”, jeb Flandrijas velobrauciens. 166 kilometru garajā distancē bija iekļauti vien dažas no nedēļu iepriekš notikušā elites Flandrijas velobrauciena sekcijām, tomēr tas nemazināja faktu, ka sacensības sportistiem bija pietiekami smagas.

Latvijas U23 izlasi galvenā trenera Vitālija Smirnova vadībā pārstāvēja seši sportisti – Krists Neilands, Ēriks Toms Gavars, Deins Kaņepējs, Andris Lukjanovs, Matīss Riekstiņš un Aleksandrs Rubļevskis. Jāatzīmē, ka 2008. gadā šeit uzvarēja Gatis Smukulis, bet 2011. gadā otrais bija Toms Skujiņš, trešais Andžs Flaksis, astotais Andris Smirnovs. Pērn Krists Neilands ieņēma 16. vietu.

Sacensību pirmajā daļā notika vairāku braucēju atrāviens, tomēr peletons to spēja droši kontrolēt. Īstā cīņa par uzvaru sākās distances otrajā daļā, kad riteņbraucēji veica vairākus apļus. Lielā grupa strauji palika mazskaitlīgāka, jo liela daļa sportistu zaudēja kontroli no līderiem. No Latvijas sportistiem priekšgalā turējās Neilands, kamēr Gavaru un Kaņepēju piemeklēja tehniskas problēmas, kas liedza cīnīties ar līderiem līdz galam.

Jau tuvojoties finišam, vadībā izvirzījās trīs braucēji. Drīz viņiem sekoja vēl trīs riteņbraucēju grupiņas izrāviens, bet neilgi pēc tam, vienatnē izrāvienu veica Krists Neilands. No Kuldīgas nākušais sportists noķēra priekšā esošo trio. Līdzi finiša spurtam četru braucēju grupai, ar Neilandu tajā, izdevās noķert tā brīža līderus. Mūsu sportists bija patērējis ļoti daudz spēkus, kas atsaucās uz pēdējiem distances metriem.

Cīņā par uzvaru nepārspēts palika 21 gadu vecais Slovēnijas riteņbraucējs Davids Pers, apsteidzot britu Džonotanu Daibenu un francūzi Korentinu Ermenaultu.

Krists Neilands finišēja respektablajā piektajā vietā, ar tādu pat laiku kā uzvarētājam. Mūsu sportists ieguva arī 10 UCI pasaules ranga punktus. No pārējiem mūsu sportistiem 75. vietā finišēja “Rietumu – Delfin” komandas jaunais sportists Matīss Riekstiņš (+00:07:30), bet 109. bija Aleksandrs Rubļevskis (+00:09:21). Pēc piedzīvotajām tehniskajām neveiksmēm, nefinišēja Deins Kaņepējs, Ēriks Toms Gavars un Andris Lukjanovs.

Tikmēr Latvijas junioru izlase Vācijā aizvada UCI kategorijas velobraucienu "Cottbuser", kas notiek jau 42. reizi. Pirmajā posmā ar veiksmīgu sniegumu izcēlās Niklāvs Aleksandrs Čakšs, kurš 77 kilometru garajā distancē spēja izcīnīt 12. vietu 118 dalībnieku lielajā konkurencē. Čakšs finišēja vadošās grupas priekšpusē ar tādu pat laiku kā uzvarētājs Gerber Thijjsen (Vācija). Vēl no mūsu junioriem 33. vietu ieguva Kristofers Bindemanis, 67. bija Kristaps Pelčers, 72. Juliāns Isajevs, 89. Mārcis Kalniņš, bet 107. pozīcijā ierindojās Kristers Ansons (visiem +00:00:00).

Sestdien juniori aizvadīja divus pārbaudījumus. Dienas pirmajā pusē notika 11 kilometru garais individuālais brauciens. Tajā nepārspēts palika mājinieks Bastians Flike, kura laiks trasē bija 13 minūtes un 50 sekundes. No mūsu sportistiem 73. vietā ierindojās Mārcis Kalniņš (+00:01:35), 84. bija Niklāvs Aleksandrs Čakšs (+00:01:51), 92. Kristers Ansons (+00:01:59), 100. Kristofers Bindemanis (+00:02:18), 101. Kristaps Pelčers (+00:02:20). Tikmēr Juliāns Isajevs pēc piedzīvotā kritiena, nestartēja.

Vakarpusē tika aizvadīts 2b posms. Tajā dalībniekiem bija jāveic 60 kilometru distance. Finiša spurtā uzvaru guva vācietis Maksimilians Hambergers. No Latvijas junioru izlases galvenā trenera Jāņa Veides sportistiem, 45. vietā finišēja Čakšs, 50. bija Bindemanis, 89. Kalniņš (visiem +00:00:09), 98. Pelčers (+00:00:43), bet 99. Ansons. Pēdējais gan bija vienā grupā ar Čakšu, Bindemani un Kalniņu, tomēr piedzīvoja kritienu pašās beigās, tādējādi viņam fiksēta atpalicība no līdera – 9 sekundes. Velobrauciens noslēgsies rīt.