18.02.2014. 19:58
Latvijas hokeja izlase Soču olimpisko spēļu play-off kārtas mačā šodien tiekas ar pērnā pasaules čempionāta sudraba medaļu ieguvēju Šveici, kuras sastāvā spēlē 18 pasaules vicečempioni. Spēles uzvarētājs iekļūs ceturtdaļfinālā, kur savus pretiniekus jau gaida Kanāda.

Cīņu tiešraidē translē kanālā Viasat Sport Baltic (VSB), kanālā TV3 un virszemes bezmaksas kanālā Re:TV.

Spēles 2.trešdaļā rezultāts ir 2:0 Latvijas labā. Vārtus guvuši Oskars Bārtulis un Lauris Dārziņš.

Jau mača 2.minūtē teicama iespēja Šveicei, bet Matiasa Bībera metienu no pašas vārtu priekšas atvaira Masaļskis. Visai drīz Latvijai arī pirmais mazākums - par bloķēšanu noraidīts Koba Jass, bet nevienādos sastāvos Latvija nospēlē pašaizliedzīgi un precīzi. Tikmēr iniciatīva jau Švecies pusē un metienu attiecība perioda vidū 8-1, tomēr Latvija pēc patāla Bārtuļa uzmetiena 9.minūtē vadībā - 1:0! Tobrīd pilnībā nosegtais pretinieku vārtsargs Jonass Hillers beidzot ielaidis pirmo ripu turnīrā. Drīz arī pirmā iespēja vairākumā latviešiem - tajā pēc teicamas saspēles Lauris Dārziņš nepilnas trīs minūtes pēc pirmajiem vārtiem skaisti ieceļ ripu Hillera vārtu tālajā devītniekā un 2:0! Latvija centās uzņemto tempu nesamazināt, neļaujot šveiciešiem ātri atgūties. Perioda pēdējās minūtēs mūsu otrā maiņa vienādos sastāvos pat ilgstoši iespieda šveiciešus viņu aizsardzības zonā, bet aktīvi uzbrukt turpināja visi virknējumi, Latvijai ar divu ripu pārsvaru noslēdzot pirmās 20 minūtes.

Arī otro periodu mūsējie sāka ļoti aktīvi, ar kārtīgu spēka spēli neļaujot Šveicei pārņemt mača pavedienu savās rokās.

Vārtus svarīgajā spēlē sargā Edgars Masaļskis, kurš abu komandu pirmajā tikšanās reizē nodemonstrēja iespaidīgu sniegumu, atvairot 38 no 39 metieniem. Mačam nav pieteikti uzbrucēji Armands Bērziņš un Juris Štāls, kā arī trešais vārtsargs Ervīns Muštukovs.

Olimpiskās spēles. Hokejs. Play-off. 2014.gada 18.februāris. Bolshoy Ice Dome, Soči, Krievija.

Šveice - Latvija 0:2 (0:2; 0:0; 0:0)

Vārti: 8:38 Bārtulis (Daugaviņš, Girgensons) 0:1; 11:19 Dārziņš (M.Rēdlihs, vair.) 0:2;

Vārtsargi: Jonass Hillers - Edgars Masaļskis

Metieni: 15-11

Soda minūtes: 2-2

Latvijas valstsvienības sastāvs 2014. gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm:

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis (Sirakūzas „Crunch”, AHL), Edgars Masaļskis (SKP „Poprad”, Slovākija), Ervīns Muštukovs („Esbjerg”, Dānija);

Aizsargi: Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks (visi Rīgas „Dinamo”, KHL), Oskars Bārtulis (Doņecas „Donbass”, KHL), Artūrs Kulda (Ufas „Salavat Julajev”, KHL), Ralfs Freibergs (Bowling Green State Univ. NCAA);

Uzbrucēji: Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Lauris Dārziņš (visi Rīgas „Dinamo”, KHL), Mārtiņš Karsums (Maskavas „Dinamo”, KHL), Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts (abi Jaroslavļas „Lokomotiv”, KHL), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes, „ ZSC Lions”, NLA), Kaspars Daugaviņš (Ženēvas „Servette”, NLA), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes „Pinguine”, DEL), Koba Jass (Liberecas „Bili Tygri”, Čehija), Juris Štāls (SKP „Poprad”, Slovākija), Armands Bērziņš (Aritavas „Beybaris”, Kazahstāna), Zemgus Girgensons (Bufalo „Sabres”, NHL).

Šīs abas komandas savā starpā tikās jau šo olimpisko spēļu apakšgrupu turnīra pirmajā mačā, kur Latvija piedzīvoja nelaimīgu zaudējumu ar 0:1, vienīgos vārtus ielaižot vien 7,9 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Turpinājumā Latvija ar 2:4 piekāpās Čehijai, bet pēc tam ar 3:5 sīvā duelī atzina Zviedrijas pārākumu. Līdz ar to Latvija trīs mačos neizcīnīja nevienu punktu un C apakšgrupā palika pēdējā, ceturtā.

Trīs grupu uzvarētājas un labākā otrās vietas ieguvēja uzreiz garantēja vietu ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas turnīra komandas savā starpā sadalīs atlikušās četras vietas ceturtdaļfinālā. Vienības rangā tika sarindotas pēc to vietas apakšgrupā, punktu skaita, vārtu attiecības un gūto vārtu skaita.

Latvija rangā atradās 11.vietā, labākas vārtu attiecības dēļ apsteidzot tikai Norvēģiju, kamēr Šveice rangā bija sestā.

Latvijas un Šveices dueļa uzvarētājs trešdien ceturtdaļfinālā tiksies ar Kanādu. Pusfināli norisināsies 21.februārī, bet cīņas par medaļām notiks 22. un 23.februārī.

Latvijas Petanka sporta federācija Latvijas Petanka sporta federācija "Valgunds", Ropažu n., LV-2135