Ostapenko vējainajā Īstbornā mačā pirmajā daļā spēlēja ļoti slikti, vēlāk sarunā ar treneri atzīstot, ka viņai nepatīk šī vieta un neesot tenisa spēlēšanas noskaņojuma, bet, neskatoties uz to, tik un tā ir labāka tenisiste par Kasatkinu. Aļonai to izdevās apliecināt ar spēli, saņemoties un uzvarot.
Kasatkina pārsvarā spēlēja sev ierasto aizsardzības spēli, paļaujoties uz pretinieces kļūdām, bet pati uzbrūkot reti. 1. setā tāda taktika deva panākumus. Pateicoties labākam uzbrukumam, Ostapenko divreiz atspēlēja breiku, bet pie rezultāta 4:5 vēlreiz zaudēja servi, no 30:30 divreiz pēc kārtas iesitot tīklā.
Ostapenko savu spēles kvalitāti uzlaboja 2. setā, tajā no 1:2 uzvarot piecos geimos pēc kārtas. Atspēlēšanās misija ceturtajā geimā sākās, pēc rupjas "smeša" kļūdas atspēlējot breikbumbu. Kasatkina arvien atsitās, taču tagad šāds teniss vairs nebija uzvaras formula, jo Ostapenko spēlēja tīrāk.
Aļona 3. setā zaudēja pirmos divus geimos. Otrajā geimā no 15:40 izdevās atspēlēt tikai pirmo breikbumbu. Kasatkina otro izmantoja, uzbrūkot Ostapenko otrajai servei. Aļona trešajā geimā atspēlējās identiski – realizēta otrā breikbumba, uzbrūkot pretinieces otrajai servei. Ostapenko ar jaudīgu uzbrukumu no 0:2 uzvarēja piecos geimos pēc kārtas, bet pie 5:2 nespēja izservēt maču. Uzvara tika nodrošināta nākamajā geimā, kad servēja Kasatkina.
Kasatkina ir 32 dienas vecāka par Ostapenko. Abas 2014. gadā uzvarēja junioru "Grand Slam" turnīros – Daša triumfēja "French Open", bet Ostapenko izcīnīja Vimbldonas trofeju. Tieši māls ir Kasatkinas ērtākais segums, viņa līdz šim uz zālāja nebija nospēlējusi nevienu profesionālā līmeņa maču! Ostapenko Kasatkinu uzvarējusi abās cīņās, pirmā no tām bija pagājušā gada maijā uz māla ITF turnīrā Trnavā (6:3, 6:1). Iekļūšana Īstbornas turnīra 2. kārtā Aļonai dod 30 reitinga punktus, nākamā pretiniece būs slovākiete Dominika Cibulkova (WTA 21.).
| Rādītājs | Ostapenko | Kasatkina |
|---|---|---|
| Eisi | 4 | 1 |
| Dubultkļūdas | 7 | 5 |
| 1. serves precizitāte | 66% | 56% |
| Iegūtie punkti ar 1. servi | 41/62 | 25/47 |
| Iegūtie punkti ar 2. servi | 9/32 | 15/37 |
| Breikpunktu realizācija | 8/9 | 5/13 |
| Visi iegūtie punkti | 94 | 84 |




