09.04.2016. 18:30
Aļona Ostapenko (WTA 38.) sestdien pirmoreiz zaudēja WTA pusfinālā, mačā par iekļūšanu Katovices finālā ar rezultātu 4:6, 3:6 samērā pārliecinoši piekāpjoties itālietei Kamilai Džordži (WTA 48.).

Ostapenko zaudēja pirmos divus geimus ar servi, nokļūstot iedzinējos ar 0:2 un vēlāk ar 1:3. Kamēr savas serves geimos Aļonai daudz kļūdu, tikmēr uzņemšanā viņa spēlēja labāk un pat brīžiem dominēja, divreiz spējot atgūt zaudēto. Abas reizes realizēto breikbumbu izspēlē Ostapenko teicami nospēlēja ar "backhand".

Latvijas pirmā rakete sestajā geimā pirmoreiz noturēja servi, panākot izlīdzinājumu 3:3. Nākamajā geimā viņai bija iespēja tikt pie trešā breika pēc kārtas, taču neizdevās bumbiņu atsist laukumā pēc Džordži pirmās serves. Ostapenko ļoti vāji nospēlēja seta pēdējo geimu, pie rezultāta 4:5 savu servi zaudējot "sausā".

Ja 1. setā Ostapenko ar pretinieces ātrumu izdevās tikt galā samērā labi, 2. setā bija milzīgas problēmas. Uzņemšanā variantu nebija, bet savas serves geimos nācās smagi strādāt. Ostapenko izturēja līdz astotajam geimam, kurā Džordži beidzot tika pie breika. Viņa divus punktus ieguva, labi uzbrūkot Aļonas servēm, bet vēl divus ar mūsu sportistes kļūdām.

Kad Džordži servēja par uzvaru mačā, Ostapenko uzvarēja ļoti garā izspēlē, atspēlējot vienu mačbumbu. Džordži tūlīt ieguva otro iespēju, kas tika izmantota, kad Ostapenko nespēja laukumā atsist pretinieces otro servi. Džordži šī turnīra finālā spēlēs trešo gadu pēc kārtas, svētdien lūkojot beidzot iegūt titulu.

Ostapenko pirmoreiz zaudēja WTA pusfinālā. Pirmie divi veiksmīgie pusfināli viņai bija pagājušā gada septembrī Kvebekā un šogad februārī Dohā. Katovicē nopelnītie 110 reitinga punkti pēc divām dienām ļaus vēlreiz labot savu rekordu rangā. Pusfināla sasniegšana Polijā arī dod 11 300 ASV dolāru prēmiju. Šis Aļonai bija pēdējais "hard" seguma turnīrs gada pirmajā pusē. Turpinājumā vairākas māla sacensības, pirms "French Open" plānojot spēlēt Prāgā, Madridē un Romā.