12.02.2018. 11:50

Starp pirmajām sportistēm trasē latiņu uzstādīja vācu kamaniņu sportiste Tatjana Hifnere, kura startējot ar otro starta numuru uzrādīja rezultātu 46.322 sekundes. Hifnere saglabāja līderpozīciju līdz brīdim, kad trasē devās viņas tautiete Natālija Gaizenbergere, kura apsteidza savu komandas biedreni par 77 tūkstošdaļām.

No Latvijas sportistēm olimpiskajā trasē pirmā devās kamaniņu komandas jaunākā dalībniece Kendija Aparjode, kura startā devās ar devīto numuru. Trases vidū Latvijas sportiste sāka mocīties ar trasi, sarežģītajās vietās nākoties piemest kājas pie ledus. Tomēr pareizā trajektorija jau bija pazaudēta un pirms finiša sasniegšanas 21 gadu vecā kamaniņu sportiste piedzīvoja kritienu. Kopā ar kamanām Aparjode sasniedza finiša līniju, to šķērsojot ar rezultātu 48.103 sekundes.

Kanādiete Aleksa Gota aizvadīja ļoti labu braucienu, apliecinot šīs sezona labo kanādiešu slidu slīdamību. Kanādiete finišā apsteidza Hifneri, ar rezultātu 46.317 tobrīd ieņemot otro pozīciju aiz Gaizenbergeres.

Spēcīgāko starta grupā, startējot ar 12. numuru, pēdējā trasē devās Elīza Cauce. Sarežģīto virāžu Latvijas sportistei tā arī neizdevās atkost. Cauces vadītā kamana saslīdēja uz sāniem vairākkārt atsitoties pret apmali. Šķērsojot finiša līniju Cauce ar rezultātu 47.458 uz to brīdi apsteidza tikai kritienu piedzīvojušo Aparjodi.

Vislabāko braucienu Latvijas komandā aizvadīja Ulla Zirne. Kamaniņu braucēja slaidi tika cauri trases sarežģītajam posmam un bez rupjām kļūdām ieņēma septīto pozīciju pēc pirmajām 16 nobraukušajām sportistēm. Pēc pirmā brauciena Zirnes rezultāts bija 46.471.

Labāko pieciniekā ielauzties izdevās vācietei, kura startē zem Korjas karoga Eilenai Frišai, kura no sacensību līderes atpalika vienu desmitdaļu, turpinājumā pretendējot uz cīņu par medaļām.

Sacensību noslēgumā vājus braucienus aizvadīja Horvātijas, Polijas un Ukrainas sportistes, kuras pat ar visu kritienu apsteidz Aparjode, tādējādi jaunajai sportistei pēc pirmā brauciena ieņemot 27. vietu. Starp Latvijas sportistēm iebrauca čehiete, tādējādi Elīzai Caucei 25. vieta. Savukārt Ulla Zirne ar labām cerībām pacelties augstāk atrodas devītajā vietā.

Otrie braucienu sieviešu sacensībās norisināsies pulksten 14:20 pēc Latvijas laika.

Izmantotie resursi:https://www.olympic.org



Vsevoloda Zeļonija sporta skola E.Birznieka-Upīša 21a, Rīga, LV-1011
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA