Cīņā par iekļūšanu finālā Latvijas puišu duets ar 0-2 (20:22, 11:21) piekāpās šveiciešiem Florianam Brēram un Īvam Hauseneram.
Līdz ar to vēlāk svētdien Šmits un Samoilovs cīnīsies par trešo vietu turnīrā.
Šmits un Samoilovs apakšgrupu turnīrā ar divām uzvarām trīs spēlēs ieņēma otro vietu D apakšgrupā un izslēgšanas turnīru sāka no pirmās kārtas, kurā ar 2-0 (21:16, 21:19) pārspēja amerikāņus Eidenu Braunu un Lukasu Losoni. Otrajā kārtā viņi ar 2-1 (21:17, 23:25, 18:16) pārspēja brazīliešus Gabrielu Pisku un Felipi Mirandu, bet ceturtdaļfinālā 2-0 (21:17, 21:19) uzvarēja spāņus Oskaru Himenesu Gutjeresu un Alehandro Vertu Pastoru.
LETA jau vēstīja, ka meiteņu turnīrā sestdien Tīna Laura Graudiņa un Paula Nikola Ņečiporuka ceturtdaļfinālā ar 0-2 (22:24, 19:21) piekāpās Ketrīnai Plammerei un Miličai Mirkovičai, sacensības noslēdzot ar dalītu piekto vietu.
Graudiņa un Ņečiporuka pamatturnīrā bija iekļuvušas automātiski, bet puišu turnīrā trešdien kvalifikāciju izdevās pārvarēt Šmitam un Samoilovam.
Pamatturnīrā piedalījās 32 pāri, kas sadalīti astoņās apakšgrupās. Izslēgšanas spēlēs iekļuva katras grupas trīs labākie dueti, turklāt pirmās vietas izcīnījušajām komandām pirmā izslēgšanas spēļu kārta bija brīva.
Vēl no Latvijas sportistiem Atvars Ozoliņš un Rihards Lazdiņš trešdien zaudēja jau kvalifikācijas pirmajā kārtā, bet Dārta Lūse un Annija Jurdža apstājās noslēdzošajā, trešajā, kārtā.