Gatavojoties jaunajai sezonai, Rastorgujevs centies nezaudēt līdzšinējo kvalitāti. Sportists centīgi strādājis šaušanas uzlabošanai, taču piebilda, ka neviens neredz darbu, kas paveikts iepriekš. Ātru slēpošanu izdevies panākt ar teju 10 gadu darbu, un arī šaušanas treniņi prasījuši daudz laika. Taču līdz šim karjerā gatavošanās procesā lielāks uzsvars bijis uz fizisko sagatavotību.
Rastorgujevs jūt, ka biatlons Eiropā ir populārs ziemas sporta veids, taču naudas balvas nav tik lielas kā algas profesionālajos sporta spēļu veidos, turklāt no prēmiju naudas vēl tiek atrēķināti nodokļi. Rastorgujevs uzklausījis arī piedāvājumu pārcelties uz citu valsti, taču jūt sevi kā Latvijas patriots un nekur citur doties nevēlas.
Finanšu izteiksmē Rastorgujevam jaunajai sezonai trūkst 80 000 eiro, un daļu gatavošanās procesam nepieciešamā finansējuma viņa treneris Intars Berkulis ir aizņēmies. No Latvijas Olimpiskās vienības Rastorgujeva nodrošinājums jaunajai sezonai ir 14 000 eiro, bet pārējā nauda jāatrod. Rastorgujevs atzina, ka Latvija nevar skatīties uz biatlona lielo valstu komandām un viņu iespējām. Viņa treneris aizņēmies 15 000 eiro, lai apmaksātu slēpju smērētāju un īrētu transportu gatavošanās posmā.
Savukārt Latvijas Biatlona federācijas (LBF) prezidente Baiba Broka paļaujas uz uzņēmējiem, kas paši bijuši sportisti un ir gatavi atvēlēt naudu sportam. Iespēju robežās LBF mēģina atrast risinājumu, lai nodrošinātu iespējas startēt pasaules līmenī. Broka uzsvēra, ka jādomā arī par pārējo komandu, nevis tikai par Rastorgujevu, lai gan tieši no viņa ir lielākās cerības sagaidīt patīkamus pārsteigumus. Rastorgujevam gadā nepieciešami 130 000 eiro, bet federācijas budžets tikai nedaudz pārsniedza 300 000 eiro.