23.04.2016. 07:18
Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš šorīt cieta zaudējumu FIVB Pasaules tūres Fužo „Open” posma pusfinālā.

Turnīrā ar 4. numuru izliktie Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ar 0-2 (19:21 un 13:21) piekāpās amerikāņiem Filam Dalhauzeram un Nikolasam Lusenam, kuri turnīrā izlikti ar 1. numuru.

Lai gan mača sākumā latviešiem izdevās izvirzīties vadībā (3:1), tuvojoties seta vidum amerikāņi jau bija ieguvuši pāris punktu vadību (8:6). Tieši pirms tehniskā pārtraukuma Dalhauzeram otro reizi izdevās noķert blokā Samoilovu, kas ļāva ASV duetam panākt jau 12:9. Pēc pārtraukuma Dalhauzers vēlreiz nobloķēja Samoilovu, bet amerikāņi uzbrukumā praktiski nepieļāva kļūdas. Seta galotnē mūsējiem gan vēl izdevās pietuvoties, tomēr amerikāņi nosargāja iekrāto pārsvaru (21:19).

Otrā seta sākumā Samoilovam bija problēmas ar serves uzņemšanu, kas palīdzēja amerikāņiem izvirzīties vadībā ar 5:1. Labas Šmēdiņa serves piespieda kļūdīties arī ASV duetu, taču svarīgā brīdī amerikāņiem arī nedaudz paveicās, kas neļāva tikt tuvāk par divu punktu starpību (8:10), bet līdz tehniskajam pārtraukumam Latvijas komanda atkal bija nonākusi iedzinējos ar piecu punktu deficītu (8:13). Pēc pārtraukumā Samlilova un Šmēdiņam vairs neizdevās atgriezties spēlē un tika piedzīvots zaudējums ar 13:21.

Mačā par bronzas medaļām Latvijas pludmales volejbolisti šodien, plkst. 10:35 tiksies ar spāņiem Pablo Erreru un Adrianu Gaviru, bet pēc tam finālā Dalhauzers un Lusena mērosies spēkiem ar Itālijas pāri Paolo Nikolai un Danieli Lupo.

Grupu turnīru Samoilovs un Šmēdiņš aizvadīja ļoti pārliecinoši, nezaudējot nevienu setu un tikai vienā no tiem ļaujot pretiniekiem gūt vairāk par 16 punktiem. Pirmā vieta grupā automātiski nodrošināja astotdaļfinālu, kurā divos setos tika pārspēts cits Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, bet ceturtdaļfinālā pret krieviem Ņikitu Ļaminu un Dmitriju Barsuku spēle beidzās pāragri, jo vēdera muskuļa savainojumu guva Barsuks.

Pēc šī turnīra beigām Samoilovs un Šmēdiņš nedēļu atpūtīsies un trenēsies Jūrmalā, lai pēc tam dotos uz Soču „Open” posmu Krievijā.

Izmantotie resursi:fivb.org