Kā ziņots, sestdien notikušajā finālmačā Šarapova ar 6-3, 6-2 pārspēja itālieti Sāru Erani. Viņa tagad izcīnījusi četrus "Grand Slam" titulus, pa reizei uzvarot katrā no turnīriem.
"Šis ir pats unikālākais un sirreālākais moments. Es nekad neticēju, ka to paveikšu," pēc mača teica Šarapova, kura vēl salīdzinoši nesen cīnījās ar smagu elkoņa traumu, kas varēja pielikt punktu viņas karjerai. "Kad 17 gadu vecumā uzvarēju Vimbldonā, uzskatīju, ka tas būs dārgākais moments manā karjerā. Tomēr, kad šodien pēc uzvaras nokritu ceļos, sapratu, ka šis panākums ir vēl speciālāks."
Tāpat Šarapova uzvarējusi arī 2006.gada ASV atklātajā čempionātā, bet 2008.gadā viņa bija labākā Austrālijas atklātajā čempionātā. Pēc tam viņa nevarēja spēlēt desmit mēnešus, atkrītot uz 126.vietu pasaules rangā.
Tomēr pēdējā gada laikā Šarapova atkal ir starp pasaules labākajām tenisistēm - pērn Vimbldonā un šogad Melburnā viņa atkal spēja aizkļūt līdz "Grand Slam" sacensību finālam.
"Karjeru sāku jaunā vecumā un esmu veikusi tālu ceļu, tomēr domāju, ka esmu vēl tālu no beigām," stāstīja krieviete. "Man vēl ir daudz ko sasniegt, esmu vienmēr ticējusi savam sniegumam."
Šarapova uzsvēra, ka nekad nav klausījusies skauģos un vienmēr turpinājusi ticēt saviem spēkiem.
Kā ziņots, nākamajā nedēļā 25 gadus vecā Krievijas tenisiste kļūs par WTA ranga līderi.
Tikmēr par desmit dienām jaunākā un 24 centimetriem īsākā Erani nākamajā nedēļā pirmoreiz karjerā iekļūs WTA ranga pirmajā desmitniekā.
"Domāju, ka priekš manis "Grand Slam" fināla sasniegšana nav normāla lieta," stāstīja pieticīgā itāliete. "Aizvadīju labas divas nedēļas, bet nedomāju, ka tagad uzreiz sasniegšu finālu arī nākamajā turnīrā. Šis ir neticami, bet es tikai vēlos turpināt darīt lietas tāpat kā līdz šim - trenēties un censties ar katru dienu uzlabot savu sniegumu."
Erani atzina, ka bijusi nervoza, dodoties laukumā finālmačā, kas arī bija redzams cīņas sākumā, kad viņa zaudēja pirmos četrus geimus.
"Es biju satraukusies, protams. Stadions bija pilns, bet patīkams tajā pat laikā," stāstīja itāliete, uzsverot, ka pirmā seta beigās atguvusies un otrajā jau rādījusi savu teju labāko sniegumu.
Kā ziņots, aizvadīto finālmaču pārliecinošāk sāka Šarapova, izvirzoties vadībā ar 4-0. Nākamajos divos geimos Erani spēja samazināt pretinieces pārsvaru uz pusi, tomēr nopietnu pretestību uz uzvaru setā viņa neizrādīja.
Otrā seta pirmajā geimā Šarapova uzvarēja visas izspēles pie pretinieces serves un atkal ieguva vadību. Kaut rezultāts atkal palielinājās gandrīz tikai par labu Šarapovai, šajā setā geimi bija daudz garāki un cīņa sīvāka. Tas gan neliedza Krievijas tenisistei uzvarēt mačā.
Salīdzinājumam - pirmais sets ilga tikai 36 minūtes, bet otrais, kurā tika izspēlēts par geimu mazāk, turpinājās 53 minūtes.
Erani šī gada sākumā aizkļuva līdz Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālam, bet pirms tam "Grand Slam" vienspēļu sacensībās viņa nebija tikusi tālāk par trešo kārtu.
Zīmīgi, ka Francijas atklātā čempionāta finālā jau trešo gadu pēc kārtas bija iekļuvusi kāda no Itālijas tenisistēm. Iepriekšējos divos gados tas padevās Skjavonei, bet līdz tam šīs valsts pārstāves turnīra finālā vēl nekad nebija spēlējušas.
LETA jau vēstīja, ka piektdien Erani pārī ar savu tautieti Robertu Vinči uzvarēja sieviešu dubultspēļu turnīrā. Finālmačā ar ceturto numuru izliktās Erani/Vinči ar rezultātu 4-6, 6-2, 6-2 pieveica Krievijas tenisistes Mariju Kiriļenko un Nadeždu Petrovu, kuras bija izliktas ar septīto numuru.
Iepriekš šogad Erani un Vinči sasniedza Austrālijas atklātā čempionāta finālmaču, kurā piedzīvoja zaudējumu.
Iepriekšējā reize, kad viena tenisiste "Grand Slam" sacensībās uzvarēja gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs bija 2000.gadā, kad to paveica Marī Pīrsa, tomēr Erani neizdevās to atkārtot.





