Divkārtējais pasaules čempions Simons Šemps savu nepatiku pret pāru jaukto stafeti raksturojis šādi: „Panākumi šajā disciplīnā ir pārāk daudz atkarīgi no šaušanas, jo slēpošanas apļu garums ir pārāk mazs. Tas vairs nav biatlons”. Šemps arī norādījis, ka PK kalendāra veidotājiem jāsatraucas arī par citām lietām, proti, nepieciešams izvērtēt sacensību grafiku un uzmanīties, lai tajā nav pārāk daudz disciplīnu.
Pāru jauktā stafete ir tikai nesen ieviesta disciplīna un Soču olimpiskajā programmā vēl nebija, bet Pasaules kausa sezonā ir otro reizi. Pāru jauktā stafete tika aizvadīta pašā sezonas sākumā, kad Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika ieņēma astoto vietu, kamēr Vācija bija trešā. Nākamreiz šī disciplīna paredzēta septītajā februārī Kenmoras posmā. Tās formāts ir sekojošs:
Sievietes veic četrus apļus pa 1.5 kilometriem, bet vīrieši - piecus apļus pa 1.5 kilometriem. Pēc katra apļa (izņemot pēdējo apli) jāiegriežas šautuvē. Katrā šaušanā ir trīs rezerves patronas, ja ar tām nepietiek - jāveic soda apļi, kas gan šajā disciplīnā ierasto 150 metru vietā ir vien 75 metri. Vispirms divus apļus veic sievietes, tad divus vīrieši, tad vēlreiz divi apļi sievietēm, bet noslēgumā trīs apļi vīriešiem (pēc pēdējās šaušanas jānoslēpo 1.5 kilometri).
Tikmēr Krievijas biatlona sabiedrībā satraukums un neapmierinātība par aizvadītā PK posma rezultātiem, jo neviens Krievijas sportists nevienā disciplīnā pie medaļām netika, un labākā vieta bija tikai septītā (Jevgeņijam Garaničevam masu startā). Olimpiskais čempions un bijušais izlases treneris Vladimirs Aļikins pie tā vainoja nepareizu sagatavošanos, kā arī bija vīlies Antona Šipuļina sniegumā.
„Ja priekšdarbi būtu izdarīti pareizi, tad arī Krievijas sportisti būtu nostartējuši cienīgi,” sacīja Aļikins. „Nezinu, ko viņi tur darīja un kā gatavojās, taču acīmredzams, ka ir problēmas. Vienīgais, kurš puslīdz labi nostartēja bija Garaničevs. Daudz vairāk biju gaidījis no Šipuļina. Viņš teica, ka saraustīs pretiniekus gabalos tā, kā suns sarausta lupatu, bet savus vārdus piepildīt nevar. Jātrenējas un jānotur līmenis, ja vēlies būt izlases līderis. Paskatieties uz Martēnu Furkadu- viņš ar vārdiem nemētājas, taču ir pirmais teju katrā posmā.”
PK kopvērtējumā Šipuļins ieņem septīto vietu, no līdera Furkada atpaliekot 210 punktus. Garaničevs ir astotais, bet vieta pirmajā divdesmitniekā arī Maksimam Svetkovam. Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs pagaidām noslēdz labāko trīsdesmitnieku.
Izmantotie resursi:Top-Biathlet Schempp kritisiert...«Ребята выступили не в свою силу» - Известия