Sindija Bukša (19) janvāra otrajā pusē Kuldīgā sasniedza personisko rekordu 60 m skrējienā (7.43 sekundes) un tikai par 0.01 atpalika no normatīva, kas nepieciešams Eiropas čempionātam telpās. Latviete tomēr devās uz Belgradu, kur kotējās kā viena no vājākajām. Šodienas pirmajā kārtā 38 dalībnieces tika sadalītas pa pieciem skrējieniem, mūsējā nokļuva otrajā. Lai kvalificētos sestdienas pusfinālam, bija jātiek sava priekšskrējiena četriniekā vai jābūt starp četrām labākajām no visām pārējām.
Sindija Bukša savā priekšskrējienā šodien mēģināja nepalikt pēdējā un uz finiša līnijas pārspēt Maltas sportisti Šarloti Vingfīldu, tomēr galu galā nācās samierināties ar pēdējo vietu. Latvietes rezultāts (7.50 sekundes) neļāva cerēt uz vietu Eiropas čempionāta pusfinālā.
Jānis Vanags (24) janvāra otrajā pusē Kuldīgā pārvarēja 2.20 m latiņu augstlēkšanā, un šis sasniegums iaaf.org mājas lapā figurē kā personiskais rekords. Eiropas čempionāta kvalifikācijā starp 20 dalībniekiem latvietis pozicionējas ka viens no pastarīšiem. Lai kvalificētos svētdienas finālam, jāuzrāda 2.28 m vai jātiek starp astoņiem labākajiem.
Informācija tiks papildināta...
Eiropas čempionātā telpās piedalās arī pieci mūsu vieglatlēti - 800m skrējēja Līga Velvere (tika pusfinālā), tālēcējs un trīssoļlēcējs Elvijs Misāns (tika abos finālos), kārtslēcējs Mareks Ārents (ieguva astoto vietu), 60m sprintere Sindija Bukša un augstlēcējs Jānis Vanags. Sacensības translē LTV7 un Eiropas vieglatlētikas mājas lapa.
Izmantotie resursi:european-athletics.org




