07.05.2016. 07:28
Sanantonio „Spurs” ar uzvaru 100:96 izvirzījās vadībā sērijā pret „Thunder” (2-1), kamēr „Cavaliers” turpināja apšaudīt „Hawks” grozu no tālās distances, trāpīja 21 tālmetienu un pēdējā ceturdaļā atņēma Atlantai uzvaru (121:108). Ar septiņiem tālmetieniem izcēlās Klīvendas rezervists Čenings Frajs.

„Thunder” un „Spurs” sērija šonakt pārcēlās uz Oklahomsitiju, un mājiniece „Thunder”, kas sērijas otrajā mačā izrāva sīvu uzvaru, bija spiesta lielāko mača daļu pavadīt iedzinējos. To izdevās mainīt ceturtās ceturtdaļas sākumā, kad Serža Ibaka kārtējais tālmetiens un Kevina Durenta uzbrukumi ļāva „Thunder” iegūt četru punktu pārsvaru.

„Spurs” atbildēja aukstasinīgi, un Tonijs Pārkers un Kavai Lenards parūpējās, lai pusotru minūti pirms beigām rezultāts būtu 96:89. Rasels Vestbruks izskaņā nospēlēja fantastiski, svarīgā brīdī izceļoties ar „putback” danku un trim precīziem soda metieniem, turklāt arī „Spurs” nākamais metiens bija neprecīzs, taču Lenards izcīnīja atlēkušo bumbu uzbrukumā. Tobrīd palika 25 sekundes, un „Thunder” spēlētāji tikai pēc 6 sekundēm saprata, ka jāaptur spēle. Tika zaudēts vērtīgais laiks, turklāt Pārkeram roka nenotrīcēja un viņš ar diviem soda metieniem atjaunoja četru punktu pārsvaru.

Dions Veiterss piecas sekundes pirms beigām pievilka „Thunder” līdz mīnus divi, un šajā brīdī Gregs Popovičs, „Spurs” treneris, uzticējās tikai Tima Dankana pieredzei un sūtīja viņu laukumā tieši uz auta izspēli. Bumba tika nogādāta pie Lenarda, viņš bija precīzs soda metienos, un „Spurs” uzvarēja 100:96, izvirzoties vadībā sērijā ar 2-1.

Lenards noslēdza maču ar 31 punktu un desmit atlēkušajām bumbām, kamēr Pārkers pievienoja 19 punktus un trīs tālmetienus. Savukārt Oldridžs, kurš sērijas pirmajās divās spēlēs sadragāja 79 punktus, šoreiz bija nedaudz pieticīgāks – 24 punkti. Pretinieku rindās Vestbruks izcēlās ar 31 punktu un 31 metienu pa grozu, kamēr Durents ar 18 metieniem savāca 26 punktus.

Tikmēr Klīvlendas „Cavaliers” arī sērijas trešajā mačā pieveica „Hawks”, šoreiz to paveicot izbraukumā. Iepriekšējā mačā „Cavs” uzstādīja „play-off” rekordu ar 25 realizētiem tālmetieniem, bet šonakt turpināja uzsākto un Atlantas aizsardzību caurdūra ar 21 precīzu trejaci, kas noveda pie uzvaras 121:108. „Hawks” gan vēl ceturtajā ceturtdaļā turējās vadībā, bet izšķirošajos mirkļos nespēja tikt pie labiem metieniem un pēdējo ceturtdaļu zaudēja 17:36.

„Hawks” spēja atrast pretlīdzekļus un dot pretsparu Lebronam Džeimsam, kurš sameta 24 punktus un atkal bija „triple-double” tuvumā (24+13+8), tāpat Els Horfords un Kails Korvers spēja atspēkot Kevina Lava un Kairija Ērvinga kopā samestos 45 punktus. Taču Klīvlendas rindās „uzliesmoja” šosezon piesaistītais Čenings Frajs, kurš sameta septiņus tālmetienus no deviņiem, savāca 27 punktus, aizvadīja savu labāko „play-off” spēli karjerā un izšķīra mača likteni par labu „Cavs”. Ļoti svarīgs gan bija arī „Hawks” vājums cīņā par atlēkušajām bumbām, kur „Cavaliers” dominēja (55:28).