Uzvarētāju labā pa vārtiem guva Admirs Mehmedi un Hariss Seferovičs, bet Ekvadoras labā izcēlās Eners Valensija.
Mača sākumā lielāks pārsvars piederēja Ekvadorai, kas līdz ar to vairāk kontrolēja bumbu. Mača 22.minūtē noteikumus netālu no sava soda laukuma pārkāpa Šveices izlases vārtsargs Stefans Lihtšteiners. Pārkāpums pārvērtās vārtu guvumā, jo ar centrējuma palīdzību trāpīgs izrādījās Enera Valensijas sitiens ar galvu, kurš tādejādi atklāja cīņas rezultātu.
Pēc zaudētajiem vārtiem arvien pārliecinošāk sāka darboties Šveice, taču līdz reālām vārtu gūšanas iespējām tai tikt bija grūti.
Šveice turpināja kontrolēt mača gaitu līdz ar pašu otrā puslaika sākumu, turklāt tas vainagojās ar vārtu guvumu - pēc stūra sitiena izspēles bumbu Ekvadoras vārtos raidīja uz maiņu nākušais Admirs Mehmedi. Turpinājumā abas komandas atraisījās un sāka spēlēt atklātāku futbolu, un vārtu gūšanas iespēju netrūka uz abiem vārtiem.
Mača 66.minūtē teicama iespēja gūt vārtus bija Džefersonam Montero, taču Šveices valstsvienības vārtsargs Djego Benālio viņa raidījumu atvairīja. Četras minūtes vēlāk šveiciešiem izdevās gūt vārtus, kad bumbu tajos raidīja Josips Drmičs, taču līnijtiesnesis brīdi pirms tam bija fiksējis aizmuguri, tāpēc vārtu guvums ieskaitīts netika.
Spēles kompensācijas laikā lieliska iespēja gūt vārtus bija Ekvadorai, taču sitiens soda laukumā tika bloķēts. Pēc tā asā pretuzbrukumā devās Šveice, kurai izdevās izraut uzvaru - kompensācijas laika trešajā minūtē uzvaras vārtus guva uz maiņu nākušais Hariss Seferovičs.
Šveice piedalās trešajā finālturnīrā pēc kārtas, bet labākie sasniegumi bijuši pagājušā gadsimta trīsdesmitajos un piecdesmitajos gados, kad trīsreiz sasniegts ceturtdaļfināls. Tikmēr Ekvadora piedalās savā trešajā finālturnīrā vēsturē. Iepriekšējā dalības reizē 2006.gadā sasniegts labākais rezultāts, iekļūstot astotdaļfinālā.
Vēlāk otrā E apakšgrupas duelī Portualegri pilsētā Francija tiksies ar potenciālo grupas pastarīti Hondurasu.
Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.
Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls demonstrēs visas 64 Pasaules kausa finālturnīra spēles - 56 tiešraidē, bet astoņas ierakstā. Sacensības komentēs pieredzējušie LTV sporta komentētāji, kuriem pievienojies arī populārais pašmāju futbolists Māris Verpakovskis.
Sacensībās Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.
Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.
Brazīlijai ticis gods finālturnīru rīkot otro reizi. Iepriekš 1950.gada turnīrā mājinieki aizspēlējās līdz pat finālam, kurā negaidīti atzina Urugvajas valstsvienības pārākumu. Pasaules kauss pirmo reizi kopš 1978.gada un sesto reizi kopumā tiek rīkots Dienvidamerikā.
Pasaules kausa izcīņa Brazīlijā pārliecinoši kļuvusi par dārgāko vēsturē, kas radījis dažādu sajūtu kontrastu valsts iedzīvotājos. Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) un Brazīlijas varasiestādes kopā turnīram iztērējušas aptuveni 14 līdz 16 miljardus ASV dolāru (desmit līdz 11 miljardus eiro), kas ir aptuveni četras reizes vairāk nekā izmaksas 2010.gada Pasaules kausā Dienvidāfrikas Republikā.
Brazīlijā pirmo reizi Pasaules kausa finālturnīru vēsturē tiek izmantota vārtu līnijas tehnoloģija, kas strīdīgās situācijās precīzi ļauj noteikt, vai bumba pilnībā šķērsojusi vārtu līniju.
Pirmo reizi kopš 1950.gada finālturnīrā debitē tikai viena izlase - Bosnija un Hercegovina.
Visvairāk reižu Pasaules kausa vēsturē triumfējusi Brazīlijas izlase, kas spējusi kausu pacelt piecas reizes, četras reizes uzvarējusi Itālija, bet trīs - Vācija. Tikmēr Argentīnai un Urugvajai tas izdevies divos gadījumos, bet pa reizei prestižajās sacensībās uzvarējusi arī Anglija, Francija un Spānija, kas ir pašreizējā kausa īpašniece. Tāpat Brazīlija ir vienīgā valstsvienība, kas piedalījusies pilnīgi visos 20 finālturnīros, 18 reizes laukumā devušās Itālijas un Vācijas izlases, bet Argentīna - 16.
Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.
Ekvadoras izlases sastāvs: Aleksandrs Domingess; Horhe Guagua, Friksons Eraso, Huans Karloss Paredess, Kristians Noboa; Džefersons Montero (Džoao Rohass, 76.min.), Valters Ajovi, Karloss Grueso, Antonio Valensija, Eners Valensija, Felipe Kaisedo (Maikls Arrojo, 70.min.).
Šveices futbola izlases sastāvs: Djego Benālio; Stefans Lihtšteiners, Stīvs fon Bergens, Johans Žurū, Rikardo Rodrigess; Gohans Inlers, Kserdans Šakiri, Falons Bērami, Valentīns Štokers (Admirs Mehmedi, 45.min.); Josips Drmičs (Hariss Seferovičs, 75.min.), Granits Šaka.