TV translācija: TTT mājas spēlēm var sekot “Lattelecom TV” kanāla “Best 4 Sport” tiešraidēs.
Statistikas tiešraide: EuroCup Women - FIBA.com .
Pirmais no diviem apļiem tuvojas beigām. Stambulas “Galatasaray” to noslēgusi ar bilanci 3-0, ieliekot vienu kāju izslēgšanas spēļu durvīs. “Sarkani-dzeltenajām” otrajā aplī paredzētas mājas spēles pret Samsunu un Novosibirsku, tādējādi grūti iedomāties, ka Kristīnes Vītolas pārstāvētā komanda varētu nefinišēt pirmajā divniekā.
Citādi ir ar otro ceļazīmi. Izredzes uz labvēlīgu atrisinājumu saglabā visas trīs komandas un katras spēles nozīme ir liela. TTT gadījumā jāatceras, ka otrajā aplī divas no trīs spēlēm būs jāaizvada tālos izbraukumos, tādēļ mājās jācenšas izdarīt maksimumu.
Aigara Neripa un Jāņa Nešpora trenētā komanda spēlei gatavojās pamatīgi un rūpīgi. Zāles treniņi, atjaunošanās, video seansi – komanda dara maksimumu, lai savu skatītāju priekšā parādītu labāko sniegumu. Izpētītās informācijas apjoms ir liels. Vienīgais nezināmais – kādas izmaiņas pēdējo dienu laikā veicis Samsunas kluba jaunais galvenais treneris Erdals Jegins.
Zināms, ka “Samsun Canik” spēli veidos ap sešām leģionārēm no ASV, Horvātijas, Latvijas, Mali un Ukrainas. Zināms, ka 4 vai 5 ārzemnieces laukumā spēlēs ilgāk par 30 minūtēm. Zināms, ka vairākas Samsunas spēlētājas var spēlēt divās pozīcijās. Zināms, ka pretinieču individuālo meistarību tikai daļēji izdevies apvienot komandas spēlē.
Ja nāktos paļauties tikai uz uzbrukuma basketbolu, “Samsun Canik” būtu priekšrocības, taču spēles zīmējumu veido arī aizsardzība un komandas sadarbības, kas pieder TTT stiprajām pusēm. Spēlē pret Novosibirskas “Dynamo” savu potenciālu parādīja Giedre Paugaite, savukārt Gunta Baško-Melnbārde apliecināja līderes īpašības, iedvesmojot komandu ar personīgo piemēru.
Cīņai nopietni gatavojās arī Samsunas komanda. Viešņas Rīgā ielidoja jau otrdienas vakarā, pirms spēles pavadot divas naktis viesnīcā. Trešdien “Samsun Canik” bija iespēja aizvadīt divus treniņus, taču treneri izšķīrās par labu tikai vakara nodarbībai “Elektrum” Olimpiskajā centrā.
Turcijas kluba sastāvā spēlē divkārtējā Latvijas čempione Elīna Babkina. Latvijas valstsvienības aizsardze klubu sacensībās Rīgā nav spēlējusi kopš 2009. gada 9. aprīļa un ir priecīga par gaidāmo tikšanos. Starplaikā Babkina kļuvusi par Turcijas, Čehijas un Spānijas čempioni, izcīnījusi Polijas kausu un bijusi WNBA kluba “Los Angeles Sparks” treniņnometnē.
Samsunas rindās Babkinai ir liela slodze – Eiropas kausa kvalifikācijā un grupas turnīrā viņa četrās spēlēs vidēji 33,2 minūtēs guvusi 13,5 punktus (dalīts otrais rādītājs komandā), izcīnījusi 3,8 atlēkušās bumbas, izdarījusi 4,2 piespēles un nopelnījusi trešo labāko lietderības koeficientu 12,8. Turcijas čempionātā Babkinas vidējais spēles laiks ir 37 minūtes.
Ieskaitot Babkinu, pretinieču sastāvā ir četras spēlētājas ar Olimpisko spēļu pieredzi – vēl centra spēlētājas Luka Ivankoviča (Horvātija) un Nainumi Kulibali (Mali), kā arī aizsardze-uzbrucēja Antonija Mišura-Sandriča (Horvātija). Nozīmīga vieta rotācijā ir arī ukraiņu garajai spēlētājai Viktorijai Mirčevai.
Pati ievērojamākā “Samsun Canik” basketboliste ir Eirolīgas un WNBA čempione, Dienvidkalifornijas universitātes (USC) absolvente Ešaja Mērfija. Pašu lielāko titulu “Phoenix Mercury” sastāvā viņa nopelnīja kopā ar Aneti Jēkabsoni-Žogotu.
Sastāvs: #3 Fatma Ata, #7 Miray Sahin, #10 Tugba Tasci, #12 Hulya Coklar, #14 Eshaya Murphy (Melnkalne/ASV), #15 Naignouma Coulibaly (Mali), #22 Niray Sena Aral, #34 Viktoria Mircheva (Ukraina), #41 Luka Ivankovic (Horvātija), #55 Antonija Sandric (Horvātija), #77 Elīna Babkina.
Ieva Krastiņa (C), Gunta Baško-Melnbārde, Anda Eibele, Ieva Kūlīte, Liene Priede, Rūta Veidere, Baiba Eglīte, Digna Strautmane, Luīze Šepte, Sidnija Kārtere, Aiša Sazerlenda, Giedre Paugaite.
Trīsdesmit divi klubi, sadalīti astoņās apakšgrupās pa četrām komandām katrā, no 26. oktobra līdz 15. decembrim izspēlēs divu apļu turnīru. Katras grupas divas spēcīgākās komandas kvalificēsies “play-off”. Izslēgšanas spēles sastāv no piecām kārtām: 1) Round of 16, 2) Round of 8, 3) ceturtdaļfināli, 4) pusfināli, 5) fināls.
Katrā “play-off” kārtā uzvarētājas noskaidros divu spēļu summā. Pirmā spēle tiks aizvadīta zemāk izsētās komandas laukumā. “Round of 8” uzvarētājas – četras komandas – ceturtdaļfinālā tiksies ar četrām Eirolīgas komandām, kuras savās grupās ieņems attiecīgi piekto un sesto vietu.
“Round of 16” pāri tiks noteikti, sarindojot 16 komandas no 1-16. Rangs tiks noteikts, balstoties uz 1) uzvaru un zaudējumu bilanci, 2) gūto un zaudēto punktu attiecību. Astoņi pāri tiks sadalīti sekojoši:
1. pāris: 1-162. pāris: 2-153. pāris: 3-144. pāris: 4-135. pāris: 5-126. pāris: 6-117. pāris: 7-108. pāris: 8-9