Izpildkomitejas sēdē tika apstiprināts Eirokausu formāts ciklam no 2018. līdz 2021. gadam, līdz ar to nākamajā sezonā izmaiņas vēl nestāsies spēkā. Viena no būtiskākajām izmaiņām, kas skars arī Latviju, ir tā, ka turpmāk pilnīgi visu valstu čempiones, kuras nesasniegs Čempionu līgas grupu turnīru, turpinās Eirokausu sezonu un pārcelsies uz Eiropas līgu. Šobrīd šāda iespēja tiek dota tikai tām čempionēm, kas izkrīt trešajā kvalifikācijas vai arī "play-off" kārtā. Turklāt Eiropas līgā tiks izveidots īpašs "čempionu ceļš", kas acīmredzot nozīmē, ka izkritušās čempiones Eiropas līgas kvalifikācijā sacentīsies tikai savā starpā.
Tiks mainīta arī klubu koeficientu sistēma, pēc kuras komandas tiek izsētas izlozēs. Kluba rangā vairs netiks ierēķināti 20% no valsts kopējās punktu ražas, kā tas notiek tagad (tātad visiem debitantiem neatkarīgi no pārstāvētās valsts būs apaļa nulle punktu). Klubu rangu veidos tikai pēdējo piecu gadu Eirokausu rezultāti. Augustā UEFA ziņoja, ka kluba rangā tiks ierēķināti arī bonuspunkti par vēsturiski iegūtajām trofejām, taču nu UEFA raksta, ka šie bonuspunkti tiks iekļauti tikai tajā rangā, pēc kura tiks dalīta prēmiju nauda, bet ne tajā, kas būs aktuāls izložu laikā.
ČL – Čempionu līga, EL – Eiropas līga, KIK – Kausu ieguvēju kauss
Pēc UEFA jaunā prezidenta Alesandera Čeferina ierosinājuma Čempionu līgas balvu fonds tiks palielināts par vēl 50 miljoniem eiro, bet Eiropas līgas – par vēl desmit miljoniem. Tāpat vēl desmit miljoni eiro tiks pieplusoti Čempionu līgas solidaritātes maksājumiem par dalību kvalifikācijā. Kas attiecas uz Čempionu līgas grupu turnīra norisi, tika pieņemts lēmums, ka vairs visas spēles nenotiks plkst. 20:45 pēc Centrāleiropas jeb 21:45 pēc Latvijas laika (neskaitot agrās spēles laika zonu dēļ). Turpmāk spēļu dienā divi mači tiks aizvadīti plkst. 20:00 pēc Latvijas laika, bet pārējie seši – plkst. 22:00 pēc Latvijas laika.
Izpildkomiteja pieņēma nosacījumus jaunās Nāciju līgas pirmā finālturnīra rīkošanai, kas notiks 2019. gada jūnijā. Finālturnīra rīkotāja tiks noteikta starp četrām tajā iekļuvušajām izlasēm, un galvenie kritēriji, lai stadioni drīkstētu uzņemt spēles, būs sekojoši: katram no abiem stadioniem jābūt vismaz 30 tūkstošiem skatītāju vietu un tiem jābūt ne vairāk kā 150 kilometru attālumā vienam no otra.
Kā jau varēja prognozēt, tika pieņemts oficiāls lēmums, ka "Euro 2024" – atšķirībā no "Euro 2020" – drīkstēs tikt aizvadīts ne vairāk kā divās valstīs. Finālturnīrs norisināsies deviņos vai desmit stadionos: divos vai trijos ar vismaz 50 tūkstošiem vietu (vēlams vismaz viens ar minimums 60 tūkstošiem vietu), trijos stadionos ar vismaz 40 tūkstošiem vietu un četros stadionos ar vismaz 30 tūkstošiem vietu.
Igaunijas Futbola federācija tika pie tiesībām rīkot 2020. gada Eiropas U17 čempionātu, kurā piedalīsies 16 komandas. 2012. gadā igauņi jau rīkoja Eiropas U19 finālturnīru, bet 2018. gadā uzņems UEFA Superkausu. Tāpat Igaunija izcēlās 2015./16.g. sezonas "Fair Play" rangā. Norvēģija (kopējais "Fair Play" rangs), Igaunija (labākie skatītāji) un Baltkrievija (lielākais progress) saņēma pa 50 tūkstošiem eiro. Federācijas šo summu var ziedot amatieru vai profesionālajam klubam pēc pašu izvēles, tādējādi atbalstot šā kluba ar godīgas spēles vai cieņu saistītus projektus.
Izmantotie resursi:Lyon to host 2018 UEFA Europa League final -...