07.05.2016. 20:01
Latvijas hokeja valstsvienība šodien Maskavā otrajā pasaules čempionāta spēlē tiekas ar Čehijas valstsvienību. Pirmā perioda trešajā spēles minūtē Čehijas hokejisti pamanījās gūt vārtus un vēlāk sestajā spēles minūtē vēl vienus. Savukārt otrajā periodā vārtus guva Roberts Bukarts. Rezultāts 1:2.

Статья целиком:

A apakšgrupas mačs VTB ledus pilī sāksies plkst.20.15. Spēli tiešraidē pārraidīs kanāli TV3, 3+ un Re:TV.

Lai gan šī cīņa iesākās ar samērā līdzvērtīgu cīņu, Čehija jau ceturtajā minūtē atklāja rezultātu, kad pēc teicamas saspēles tikpat kā vienatnē pret pieredzējušo Latvijas izlases vārtsargu Edgaru Masaļski izgāja Plekanecs, kurš ar metienu no pāris metriem guva vārtus. Divas minūtes vēlāk noraidījumu saņēma Māris Bičevskis, un čehiem nebija ilgs laiks, lai gūtu arī otros vārtus, jo jau pēc 43 vairākumā pavadītām sekundēm Plekanecs vēlreiz pārspēja Masaļski. Pēc otro vārtu guvuma Čehijas valstsvienība vairs neradīja tik lielu spiedienu uz Latvijas vārtiem, turklāt tā saņēma arī noraidījumu, jo divu minūšu sodu izpelnījās pirmo divu vārtu autors Plekanecs. Vairākums Latvijas izpildījumā bija blāvs, bet pēc neilga brīža tā vēlreiz varēja mēģināt izmantot viena hokejista pārsvaru, jo noraidījumu saņēma Mihals Ržepīks. Tomēr arī otro vairākumu Latvija neizmantoja, bet pirmā perioda izskaņā laba iespēja atklāt rezultātu bija Rodrigo Ābolam, kurš pēc sekmīgas cīņas pie apmales izdarīja nesekmīgu metienu uz pretinieku vārtiem.

Sākoties pēdējām divām trešdaļas minūtēm, Čehija atkal kontrolēja spēles gaitu, un radīja pāris bīstamas situācijas pie Latvijas vārtiem, tomēr šī komanda vēlreiz pamanījās pārkāpt noteikumus. Latvija radīja pāris labas izdevības gūt vārtus, kas gan palika neizmantotas, bet otro periodu valstsvienība varēs iesākt ar 55 sekunžu ilgu vairākumu.

Salīdzinot ar piektdienas maču pret Zviedriju, treneri Latvijas izlases sastāvā veikuši vienu izmaiņu - vārtsarga Elvja Merzļikina vietā stājies pieredzējušais Masaļskis.

Kā zināms, abas komandas pasaules čempionātu piektdien iesāka veiksmīgi - vispirms Latvijas izlase atņēma punktu spēcīgajai Zviedrijai un piedzīvoja neveiksmi tikai pagarinājumā ar rezultātu 1:2, bet vakara mačā Čehija ar rezultātu 3:0 apspēlēja ambiciozo sacensību mājinieci Krieviju, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

Abas izlases līdz šim pasaules čempionātos augstākajā divīzijā savā starpā tikušās astoņas reizes un Latvija piedzīvojusi septiņus zaudējumus, kā arī 2006.gadā Rīgā čempionāta atklāšanas mačā nospēlējusi neizšķirti 1:1. Latvija ar Čehiju sacentās arī pērn, kad čempionāts risinājās tieši Čehijā, piedzīvojot neveiksmi ar rezultātu 2:4, turklāt visi septiņi zaudētie mači noslēgušies ar rezultātiem 1:3 (piecas reizes) vai 2:4 (divas reizes).

Arī 2014.gadā Soču olimpiskajās spēlēs Latvija piekāpās Čehijai tieši ar rezultātu 2:4, bet četrus gadus iepriekš Vankūverā vispirms zaudēja ar 2:5, bet pāris dienu vēlāk izšķirošajā mačā par vietu ceturtdaļfinālā piekāpās tikai pagarinājumā ar 2:3.

Iepriekšējos divos gados Čehija pasaules čempionātu noslēgusi ceturtajā vietā.

Čehijas izlases pieteikumā ir septiņi spēlētāji no nacionālā čempionāta. Tāpat viens hokejists no Čehijas čempionāta ir arī Latvijas izlasē - tā šīs sezonas decembra mēneša labākais spēlētājs Roberts Bukarts.