15.07.2013. 17:22
Krievijas pilsētā Kazaņā turpinās vispasaules 27.universiāde. Latvijas studenti "regbija-7" sacensībās sīvā cīņā ar rezultātu 15:2 pieveica Malaiziju un cīņā par devīto vietu iekļuva pusfinālā. Savukārt Latvijas studentu volejbola izlase pasaules universiādē izcīnījusi 11.vietu.

Spēle pret Malaizijas studentiem Latvijas regbistiem iesākās ne pārāk veiksmīgi. Pirmajā puslaikā Emīls Balodis nopelnīja dzelteno kartīti un mūsu regbisti uz laiku palika mazākumā. To izmantoja sāncenši, atklājot rezultātu – 0:5. Tā arī noslēdzās mača pirmā daļa. Otrajā puslaikā Latvijas studenti sasparojās, un tas pats Balodis izdarīja piezemējumu, izlīdzinot rezultātu 5:5. Pēc pāris minūtēm vēl piecus punktus guva Elmārs Šefanovskis, bet 14. minūtē piezemējumu izdarīja Ivars Eglis – jau 15:5. Tomēr atlikušajā laikā malaizieši spēja septiņus punktus atgūt, bet tas šoreiz arī bija viss. 15:12 – laimīga uzvara un iekļūšana pusfinālā cīņā par devīto vietu. Rīt pulksten 14.50 pēc Latvijas laika Latvijas izlasei pretī stāsies Kanāda.

Latvijas studentu izlases galvenais treneris Arvis Pilenieks:– Pirmajā puslaikā neizmantojām vairākus labus izrāvienus un izdevīgas situācijas. Tomēr, objektīvi vērtējot, mēz bijām labāki. Otrajā puslaikā izdevās gandrīz viss, līdz pašās beigās pieļāvām kļūdu un ļāvām sāncenšiem sadeldēt pārsvaru. Ar sasniegto esam gandarīti, taču tagad rītdien mums jāspēlē devītās vietas pusfinālā. Ja zaudēsim, universiāde būs beigusies, bet, ja uzvarēsim, tad trešdien spēlēsim finālā par biķeri. Puiši par līdz šim rādīto sniegumu ir pelnījuši uzslavu. Arī spēlē pret Malaiziju viņi izpildīja mača uzdevumu, lai arī rezultātā tas varbūt arī neizpaudās.

Savukārt Latvijas volejbolisti universiādē ierindojušies 11.vietā. Grupu turnīrā Latvija trīs setos zaudēja Ukrainai un Japānai, bet piecos setos tika galā ar Taizemi. Pēcāk latvieši trīs setos uzvarēja meksikāņus, taču pusfinālā atzina Baltkrievijas pārākumu - 1-3. Līdz ar to Latvijai bija jācīnās par 11.pozīciju, kas veiksmīgi arī tika izcīnīta - uzvara trīs setos pret Čīli.

Izmantotie resursi:Latvijas Regbija federācijaLatvijas Volejbola federācija