12.01.2018. 11:50

Samoilovam un Šmēdiņam nevajadzēja startēt kvalifikācijā augstā reitinga dēļ. Aizvadītajā nedēļā latvieši Hāgā palika 9. vietā, bet šajā turnīrā atkal tiecās uz vietu vismaz pusfinālā. Uzvara pirmajā mačā garantēja izkļūšanu no grupas, Latvijas duetam esot labvēlīgā situācijā. Samoilovs un Šmēdiņš pirmo maču aizvadīja pret austriešiem Tobiasu Vinteru un Džulianu Horlu, kuri spraigā cīņā pārvarēja kvalifikāciju, trīs setos pieveicot nīderlandiešus Vārenhorstu un Bouteru, kuri Hāgā finišēja 4. vietā.

Mača ievadā Samoilovs un Šmēdiņš gana ātri ieguva trīs punktu pārsvaru (6:3). Austriešiem izdevās pietuvoties viena punkta atstatumā, bet ne panākt izlīdzinājumu. Samoilovs un Šmēdiņš labi nospēlēja seta vidū, ieguva piecu punktu pārsvaru un tehniskajā pārtraukumā devās pie labvēlīga rezultāta 13:8. Seta otrajā pusē īsu brīdi dueti cīnījās līdzīgi, bet tad vēl vienu izrāvienu veica Latvijas duets, gūstot pārliecinošu panākumu ar 21:13.

Otro setu ar diviem punktiem sāka latvieši, bet austrieši atbildēja ar 5:0 izrāvienu. Ātra pakaļdzīšanās Samoilovam un Šmēdiņam nepadevās, bet drīz vien gan, latviešiem panākot izlīdzinājumu (8:8). Tehniskajā pārtraukumā minimālā vadībā tomēr devās austrieši (11:10). Pēc pārtraukuma Vinters un Horls turpināja sagādāt latviešiem problēmas, izvirzoties vadībā ar 14:12. Uzreiz Samoilovs un Šmēdiņš atjaunoja līdzsvaru uz tablo, bet tālāks izrāviens nesekoja. Austriešiem vēlreiz izdevās iegūt divu punktu pārsvaru, sākoties seta galotnei. Latvijas duets spēja izglābties un pat ieguva pirmo mačbumbu (20:19). Vajadzēja vēl nospēlēt vairākas izspēles, līdz Samoilovs un Šmēdiņš noslēdza maču ar uzvaru - 2-0 (21:13, 24:22).

Latvijas duets tādējādi garantējis vietu izslēgšanas spēlēs un plkst. 18:00 cīnīsies par uzvaru grupā un vietu ceturtdaļfinālā. Viņu pretinieki būs ar sesto numuru izliktie beļģi Drīs Kokelkorens un Toms van Valle, kuri pirmajā mačā pieveica francūžus Jusefu Krū un Kvinsī Ajē.