07.05.2016. 17:32
Sarežģītu uzvaru Latvijas handbola čempionāta finālsērijā svinēja pašreizējā titula sargātāja Dobeles "Tenax", kas izbraukumā atspēlēja četru vārtu deficītu un galotnē salauza Rīgas "Celtnieka" pretestību (27:24). Sērijā līdz trim uzvarām "Tenax" ir vadībā ar 2-0.

Spēli labāk sāka mājinieki, kas pēc Laura Eglīša un Artūra Lazdiņa precīziem metieniem ieguva divu vārtu pārsvaru (2:0, 3:1), tomēr jau 17. minūtē Nils Kreicbergs dāvāja viesiem trīs vārtu pārsvaru (9:6). "Celtnieks" bija spiests pieprasīt pārtraukumu, bet rīdziniekiem izdevās atgūties un Edgara Vadzīša metiens puslaika beigās atjaunoja līdzsvaru (11:11).

Pēc Lazdiņa vārtiem puslaiku pārtraukumā vadībā devās "Celtnieks" (12:11), un arī otro puslaiku aktīvāk sāka mājinieki - Lazdiņam vēl divi vārti, vienus pievienoja Rihards Leja, un jau 15:11 rīdzinieku labā. Dobeles "Tenax" diezgan ātri saņēmās un četrarpus minūšu laikā sadeldēja deficītu (15:15), taču iniciatīva palika mājinieku rokās – 17:15, 19:17. "Tenax" izdevās radīt vēl vienu nelielu lūzumu, un dobelnieki nepilnas piecas minūtes līdz beigām pārņēma vadību uz neatdošanu – 24:23 un beigās 27:24.

Sērijas pirmajā spēlē 30. aprīlī "Tenax" savā laukumā uzvarēja ar rezultātu 30:25 un jau rītvakar var tikt kronēta par čempioni. Spēles sākums paredzēts plkst. 17:00, un tās tiešraide būs vērojama Sportacentrs.com TV un Sportacentrs.com.

Celtnieks Rīga – Dobeles Tenax 24:27 (12:11)Celtnieks: Lazdiņš 8, Leja 5, Eglītis 2, Freibergs 2, Rūtiņš 2, Sasuļins 2, Kļaviņš 1, Vadzītis 1, Maslaks 1.Tenax: Lielais 9/4, Politers 5, Blūms 4, Kreicbergs 3, Bilkštis 3/1, Ērmanis 1, Krivmanis 1, Straume 1.Sērijā: Celtnieks 0 – 2 Tenax