28.01.2014. 17:50
Bijusī WTA ranga vicelīdere Vera Zvonarjova šodien Patajas (Taizeme) WTA "International" sērijas turnīrā guva pirmo uzvaru kopš Londonas olimpiādes. Tikmēr turnīra pirmā rakete Sabīne Liziki no dalības sacensībās atteikusies pleca savainojuma dēļ.

Vera Zvonarjova tikai janvārī atgriezās sacensībās pēc pusotra gada pārtraukuma – Krievijas tenisiste pleca savainojuma dēļ nebija spēlējusi kopš Londonas olimpiādes, kur 3. kārtā ar 1:6, 0:6 kapitulēja Serēnai Viljamsai. Pirms tam 6:3, 6:3 tika uzveikta Frančeska Skjavone. Tas notika 2012. gada jūlija priekšpēdējā dienā.

Lai gūtu pirmo uzvaru kopš tā laika, Zvonarjovai bija nepieciešami trīs mēģinājumi. Pirmajā gadījumā viņai nepaveicās ar izlozi, jo Šenčženā pretī trāpījās Ķīnas pirmā rakete Na Lī, kurai zaudēts ar 5:7, 3:6. Savukārt savā vienīgajā "Australian Open" mačā Zvonarjova ar 2:6, 2:6 kapitulēja mājiniecei Keisijai Delakvai.

Šodien beidzot negūt pirmo uzvaru būtu ļoti sarežģīti, jo Patajā ar "wild card" spēlējošajai Zvonarjovai 1. kārtā tika ielozēta vēl viena "wild card" īpašniece 21 gadu vecās Taizemes sportistes Peangtarnas Plipuečas personā. Rangā tikai 357. vietā esošo taizemieti, kurai šodien bija debija WTA pamatturnīros, 2010. gada Vimbldonas un "US Open" fināliste Zvonarjova uzveica divos setos ar 6:3, 6:2.

Spēlējot lielā karstumā, Veras parādītais teniss bija tālu no optimālā – Zvonarjovai krietni jāpieliek kustībā, tāpat sitieniem nepieciešami uzlabojumi. 2. kārtā jātiekas ar Jekaterinu Makarovu.

Vakar 1. kārtu pārvarējusī pagājušā gada fināliste Sabīne Liziki, kura šī gada turnīrā izlikta ar pirmo numuru, sacensības vairs neturpinās pleca savainojuma dēļ. Vairāk par vienu maču nav izturējusi arī vakar karjeras 500. uzvaru guvusī Svetlana Kuzņecova, kurai ir gurna savainojums. Sveta bija izlikta ar otro numuru. Tādējādi ceturtdaļfinālā ar vienu uzvaru iekļuvusi gan Andrea Hlavačkova, gan Jūlija Gergesa.